čerpadlo NIBE F750 ev. NIBE F640 nebo rekuperaci PAUL?

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Mariee šperlová » 27 srp 2012, 15:49

Prosím o rady a názory

Přesto, že se snažím pročíst všemožné informace, diskuse a články, tak nejsme moudří natolik, abychom se vhodně rozhodli. O rekuperaci, řízeném větrání, rozvodech, registrech jsme si početli a snad princip chápeme a trochu tedy víme o co jde :-))

jsme naprostí laici a nevíme si rady co zvolit, trh je vcelku nasycen a každý tvrdí o svém produktu, že je nej.. což je jasný :-))

:?: =co byste doporučili či naopak nedoporučili pro dřevostavbu 130m2, patro (ještě něco mám uvádět?)

1) původní návrh bylo:
rozvody vzduchu strop - přívod i odtah, krbová kamna, přímotop v každé místnosti, rekup. jednotka od PAULu (bohužel nemám u sebe projekt a nevím přesně typ :-( ale mohu doplnit), zemní registr

2) nyní dle zase jiných rad zvažujeme:
rozvody vzduchu strop - přívod i odtah, podlahové topení a NIBE F750 nebo NIBE F640 - krbová kamna zůstanou


u první varianty jsem nebyla nadšená z přímotopů, jo bylo my vysvětleno, že to není co to bývalo, jak znám šedohnědý přímotop a velikosti dvou televizí a spotřebou jako prase, ale.. prostě mi vadí.. chci řízené větrání hlavně proto, že nechci radiátory a mám přímotop..
krbovky jsme chtěli,ale teprve pak nám bylo vysvětleno, že když v nich nezatopíme, tak bude zima. resp musely by jet přímotopy..a zase spotřeba..

u druhé se mi naopak zalíbilo, že je vše v jednom, ohřev jak pro topení, tak pro vodu a řízené větrání.. nevím jak moc je to vhodné či není.. nebude to hučet?

3) náklady??? to jsem úplně mimo.. nechápu a už snad ani nechci chápat :roll: :oops:

bylo mi řečeno, že jak paul + rozvody + přímotopy + zemní registr + asi ty kamna mě vyjdou stejně jako nibe + rozvody + podlahovka

:?: = objasnil by mi toto někdo? nibe mi přijde sakra drahé, někde jsem se dočetla, že je i levnější varianta od někoho jiného..
:?: = doporučíte?
:?: = vůbec nejsem schopná spočítat, kolik mi pak topení vlastně bude stát za jednu sezonu.. předpokládám, že firma by mi to měla spočítat +- k projektu bo se pletu?


děkuji moc za přínosné odpovědi a aspoň trochu pomoci nasměrovat k správnému výběru do našeho domečku...
Uživatelský avatar
Mariee šperlová
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 srp 2012, 13:40

od jarka » 27 srp 2012, 16:50

.... skúste Elevátor - admin si s tým dal dosť práce, tak to treba využiť
... fakt Ste Šperlová? dúfam, že áno, lebo na tomto fóre neradno brať meno ŠPERL nadarmo :evil:

Prajem Vám veľa trpezlivosti pri čítaní, tu na fóre nájdete väčšinu požadovaných informácií, chce to len dobrý "podprdelník", čas, papier, ceruzku a dostatok tekutín a cukrov :lol:
Uživatelský avatar
jarka
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 199
Registrován: 18 kvě 2011, 05:24

od Mariee šperlová » 27 srp 2012, 17:30

jarka píše:.... skúste Elevátor - admin si s tým dal dosť práce, tak to treba využiť
... fakt Ste Šperlová? dúfam, že áno, lebo na tomto fóre neradno brať meno ŠPERL nadarmo :evil:

Prajem Vám veľa trpezlivosti pri čítaní, tu na fóre nájdete väčšinu požadovaných informácií, chce to len dobrý "podprdelník", čas, papier, ceruzku a dostatok tekutín a cukrov :lol:



elevátor?? to je co ?

právě to je to co nechci, pročítat diskuse, několiko jsem jich pročetla a pak je to spíš o dohadování a když tomu nerozumím, tak mi moc čísla vzorečky neříkají :cry: navíc času moc není, dvě batolata, práce, stavba, atd..

ano jsem šperlová a už mi přišly 3 zprávy, zda se tak jmenuji a zda pan šperl je můj příbuzný :lol: :lol: :lol: ne není to příbuzný (pro ostatní dotazovatele), páč kdyby byl tak by mi vymyslil super systém do mého domku a nemusela bych škemrat v diskusích :D
Uživatelský avatar
Mariee šperlová
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 srp 2012, 13:40

od jarka » 27 srp 2012, 19:44

Elevátor tu:
viewtopic.php?f=12&t=1005

Ad Nibe 640P viď viewtopic.php?f=18&t=967
p.Šperl 31.3.2012 (zrejme jeden z posledných príspevkov... viete, PT MŠ Vám už neporadí inak ako tým, čo nám tu zanechal, ani keby Ste boli rodina :cry: )
Nibe 640P - prívod vzduchu decentrálny - to nezodpovedá Vami definovnému úmyslu
pro dřevostavbu 130m2, patro (ještě něco mám uvádět?)

ešte snáď obstavaný objem, či a koľko máte vypočítané /predpokladané/ tepelné straty, lokalita, orientácia domu,...

rozvody vzduchu strop - přívod i odtah, podlahové topení a NIBE F750
a k tomu
...že je vše v jednom, ohřev jak pro topení, tak pro vodu a řízené větrání...


All in one (ne oneééé):
http://www.ac-heating.cz/cz/vp18-anaconda.htm
...my ideme inštalovať toto, ale je to veľký dom a aj veľa tepla bude potrebovať, ku konečnému riešeniu sme sa "dopracovali" až počas výstavby, podľa
času moc není, dvě batolata, práce, stavba, atd..
sa mi vidí, že Vy to máte podobné ... ten prechod od priamovýhrevných telies k podlahovke - je technicky, konštrukčne riešiteľný?
Na druhej strane - v princípe - pre malé tepelné straty objektu (cca do 5kW) by som riešila aj ja priamovýhrevné telesá, dajú sa kúpiť aj veľmi pekné, prípadne vykurovacie káble, k tomu napr. NilanVP18K a je "vymalováno"
pozor!
viď Unstrech a Yco tu viewtopic.php?f=18&t=611&start=30

P.S. Pls, berte ma s rezervou, každý dom je iný, ja ešte aj po roku od rozhodnutia o budúcej technológii stále veci diskutujem a preverujem, rady pozbierate a aj tak sa musíte rozhodnúť sami.... alebo treba mať zdatného projektanta, veriť mu a veci neriešiť
Uživatelský avatar
jarka
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 199
Registrován: 18 kvě 2011, 05:24

od Pedro » 27 srp 2012, 21:44

Mariee šperlová píše:jsme naprostí laici a nevíme si rady co zvolit, trh je vcelku nasycen a každý tvrdí o svém produktu, že je nej.. což je jasný :-))

Já bych začal pomalu a vy(l)učovací metodou. Dovolím si vám položit pár otázek.
1)Vybíráte vzduchotechniku. Máte představu o tom, jakou teplotu má mít přiváděný vzduch do místností vašeho domu, když bude venku 0°C, -5°C a třeba -10°C?
Pedro
 

od Mariee šperlová » 28 srp 2012, 21:27

Pedro píše:
Mariee šperlová píše:jsme naprostí laici a nevíme si rady co zvolit, trh je vcelku nasycen a každý tvrdí o svém produktu, že je nej.. což je jasný :-))

Já bych začal pomalu a vy(l)učovací metodou. Dovolím si vám položit pár otázek.
1)Vybíráte vzduchotechniku. Máte představu o tom, jakou teplotu má mít přiváděný vzduch do místností vašeho domu, když bude venku 0°C, -5°C a třeba -10°C?


nemám :-)) chápu to správně, že s emi ptáte, zda chci aby šel už do místnosti "teplý" vzduch nebo zda chci aby proudil jen čerstvý vzduch a já ho ohřeji v místnosti? nevím co je lepší..
takže asi bych chtěla podlahovku..

možná jsem měla položit otázku, jak všechny systémy vybrat vhodně pro určitý dům...
Uživatelský avatar
Mariee šperlová
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 srp 2012, 13:40

od Mariee šperlová » 28 srp 2012, 21:30

jarko díky za odpověď

elevátor než přečtu tak budu asi v důchodu :shock: :shock: díky za odkazy a rady.. kouknu na to..

kouknu na vaše
Uživatelský avatar
Mariee šperlová
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 srp 2012, 13:40

od Pedro » 28 srp 2012, 21:59

Mariee šperlová píše:nemám :-)) chápu to správně, že s emi ptáte, zda chci aby šel už do místnosti "teplý" vzduch nebo zda chci aby proudil jen čerstvý vzduch a já ho ohřeji v místnosti? nevím co je lepší..

První otázku máme za sebou. Když nemáte představu, mám tu přirovnání. Představte si škvíru v nedovřeném okně a venku -10°C s tím, že ledový vzduch vám bude škvírou proudit dovnitř. To vám ani podlahovka nebude nic platná. Budete sedět v sedací soupravě, od nohou teplo a odkud si ucítíte ledový vánek. To chcete?
Pedro
 


Zpět na Ekonomika