řízené větrání v mobileheimu

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Ondra :-) » 20 pro 2012, 20:58

Zdravím hlavy pomazané.

Rád bych se optal jakou jednotku by bylo ideální pořídit do tak zvaného mobilního domu. Pro ty kteří nevědí, je to vlastně něco jako velká maringotka cca 25 m2, ještě doplním že by se jednalo o nijak nerozdělený prostor, tedy jedna místnost. Jedná se o to, že po výměně běžných oken za plastová dochází k rosení atd...

S pozdravem

Ondra z Hradce
Ondra :-)
 

od Pedro » 20 pro 2012, 23:41

Nevím, jak mobilheim, ale v podobně velkých Freedomcích se používá právě pro úsporu místa Nilan VP18.
Freedomek.png
Freedomek M (medium) 42m2

Výhodou je, že takové zařízení obstará ventilaci, ohřev TUV, letní chlazení s minimem zabraného místa.
Freedomek01.jpg
Umístění jednotky Nilan VP18 ve vestavěné skříni

Šipkou jsem označil, kde je jednotka v koupelně schovaná. Na stropě je vidět i odtahový ventil VZT. Všechny rozvody jsou ukryté v izolační vrstvě stropu.
V současnosti je tenhle Freedomek k vidění ve Zlíně.
Pedro
 

od Ondra :-) » 21 pro 2012, 19:11

Vypadá to moc pěkně :-) bohužel zapomněl jsem uvést nějaký cenový limit.. pokud dobře koukám na cenu tak je to poměrně darda, jde o to že je ten objekt využíván jako chata takže to není 100% hlídaný. Na nějakém fóru jsem četl o nějaké české firmě která vyrábí základní jednotku pro byty či jednotlivé místnosti cca okolo 15000. Nevěděl by někdo?
Ondra :-)
 

od Ondra :-) » 21 pro 2012, 19:14

Už sem nalezl myslel jsem něco takového http://zdravydum.elmet.cz/elair-f.html jaký na to máte názor?
Ondra :-)
 

od Leon » 21 pro 2012, 22:17

Ondra :-) píše:...jaký na to máte názor?
Dost nesmyslná záležitost. Mobilheim je poměrně těsný malý prostor a není nafukovací míč. Teď si představ, že do něj budeš tlačit vzduch? Co se stane? Dokud bude mít ventilátor sílu, něco dovnitř natlačí a pak konec. Aby to alespoň trochu větralo, musel by být někde jiný otvor, kudy by vzduch unikal ven. Možná v létě na provětrání. V zimě k ničemu. Bude to vyhánět vzduch (když uděláš ten otvor ven) zcela bez užitku a ještě drahou elektřinou dotápět přívod. Prostě nesmysl.
Leon
 

od Leon » 28 lis 2016, 18:37

Přečetl jsem si i odborné hodnocení a dost to tam strhali, zejména kapitola 6.15, ale i závěrečná tabulka 7. V podstatě slušně napsali, že je to k ničemu, ale když už jim za to výrobce zaplatil, tak alespoň pochválili, že to je levné. :-)


Naposledy oživil Anonymous v 28 lis 2016, 18:37
Leon
 


Zpět na Ekonomika