rekupiracia + cisticka vzduchu

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od brano-tn » 28 bře 2011, 13:36

Napadla ma taka sialena myslienka. Dala by sa rekuperacia napojit na cisticku vzduchu. Mam DAKIN 707, je uplne namakana, Japonska kvalita. Od kedy ju mam deti su zdrave, fakt nadstandardna spokojnost.
Uživatelský avatar
brano-tn
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 23
Registrován: 27 bře 2011, 20:30

od Metball » 28 bře 2011, 18:31

brano-tn píše:... Dala by sa rekuperacia napojit na cisticku vzduchu? ...

Bylo myšleno jako otázka, Brano?
Proto jsem v citaci zaměnil tečku za otáznik ;) .

Oceňuji tento pěkný příklad limitního myšlení. Pokud tak byl skutečně myšlen.
Dovoluji si plynule navázat.
Vůbec tím neponoukám PT diskutérstvo k úvahám typu
"Kladívko a hřebík? To spolu ale vůbec nesouvisí!" :twisted: ...

Položme si tedy například tyto otázky:
1) Rekuperace FAKT neslouží
k výměně tepelné energie v těch případech,
kdy MUSÍM v interiéru mixovat hmotnostní průtok s označením "vnitřní smrádek"
s Qm s označením "vnější smrádeček"?
2) Čističky vduchu
- není to náhodou vedlejší produkt kosmického výzkumu?
Určitě to nesouvisí s uzavřenou cirkulací umělé atmosféry na palubě kosmické lodi?
3) Jak moc musím čistit
vakuum, když ho pumpuji na palubu vesmírného korábu?

Uznávám, že můj přístup je poněkud zvrácený. Bohužel doba nepřeje "běžným technickým vysvětlením problematiky". Práh citlivosti drtivé většiny populace se posunul příliš vysoko ...

Teď technicky korektně:
A)
Paralelní zapojení čističky a rekuperace má, podle mne, smysl.
Čo také paralelní podla Metballa? Dvě "škatule", v "baráku daleko od sebe". Celkový reálný zisk z investce DO REKUPERACE ale silně ovlivňuje poměr cirkulačního a z venku přiváděného (průtoku) vzduchu při modelových teplotních diferencích. Investice do čističky je na rekuperaci na 99.5% nezávislá.
Douška, mimo tech.korektnost.
Nebo čistička má o 30% lepší účinnost, když je vnitří teplota o 0.2875°C vyšší? A ta teplota to pozná, že se zvýšila právě ve výměníku?
B)
Sériové zapojení? Snad jako čističku přiváděného vnějšího vzduchu při "smogovce"?
Za ty peníze (investované do rekuperace a čističky, které budou "jako vagónky za sebou") lze snad najít i moudřejší řešení, ne?
Metball
 

od brano-tn » 29 bře 2011, 12:16

metball fakt som si tvoju odpoved musel precitat 2x aby som nemusel konstatovat ze na niecom fičiš. Som nadsenec vesmiru (ani netusis ako moc), a preto kozmicke uvahy radsej opomeniem :lol:

K veci:
A/ Paralelne zapojenie - pochopil som spravne Vlastne neriesit proste cisticku vzduchu volne polozit do najvacsej miestnosti a bude si zit svojim zivotom. Tu jedina otazka: nebude sa to navzajom negativne ovplyvnovat? napriklad prudenie vzduchu v miestnosti? Tj asi treba uvazovat kde ju spravne umiestnit...

B/ Seriove zapojenie - Ake je teda to mudrejsie riesenie?

C/ mozno existuju kvalitne filtre aj pre rekupiracie, na urovni fitracie spomenutej cisticky. A tym myslim aj tzv BIO filter proti virusom a bakteriam a alergenom.
Uživatelský avatar
brano-tn
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 23
Registrován: 27 bře 2011, 20:30

od Helios » 07 dub 2011, 13:50

brano-tn píše:Napadla ma taka sialena myslienka. Dala by sa rekuperacia napojit na cisticku vzduchu. Mam DAKIN 707, je uplne namakana, Japonska kvalita. Od kedy ju mam deti su zdrave, fakt nadstandardna spokojnost.

Pozor brano-tn na používanie čističiek vzduchu. Nepreháňať to. Záleží, aký je to starý model, zastane svoju funkciu (aj keď kyslík nevyrobí). Ale na druhej strane môže vyprodukovať slušný objem škodlivého ozónu (záleží od modelu a typu). Testoval som nejaké kusy...
Uživatelský avatar
Helios
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2011, 10:02

od brano-tn » 07 dub 2011, 15:20

Helios píše:Pozor brano-tn na používanie čističiek vzduchu. Nepreháňať to. Záleží, aký je to starý model, zastane svoju funkciu (aj keď kyslík nevyrobí). Ale na druhej strane môže vyprodukovať slušný objem škodlivého ozónu (záleží od modelu a typu). Testoval som nejaké kusy...

mam DAIKIN 707, na ozon je dokonca certifikovana.
Uživatelský avatar
brano-tn
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 23
Registrován: 27 bře 2011, 20:30

od Roman » 05 lis 2015, 11:39

Rekuperaci nevím. Jen se optám jaká čistička vzduchu by se mi hodila v případě, že bydlíte v lokalitě, kde je dost prachu a sousedí dost topí tuhými palivy. Moc nevím k čemu je dobrá čistička s ionizátorem? Je to dobré a nebo "zbytečnost"? a postačí normální čistička.
Roman
 

od TBa » 16 zář 2016, 08:35

Osobní zkušenosti mám s touto čističkou vzduchu a jsem s ní naprosto spokojená. http://eshop.aquel.cz/cisticka-vzduchu/. Rozhodně doporučuji.
TBa
 

od Eliška744 » 26 led 2017, 17:55

Roman píše:Rekuperaci nevím. Jen se optám jaká čistička vzduchu by se mi hodila v případě, že bydlíte v lokalitě, kde je dost prachu a sousedí dost topí tuhými palivy. Moc nevím k čemu je dobrá čistička s ionizátorem? Je to dobré a nebo "zbytečnost"? a postačí normální čistička.


Zdravím, nám v tomto ohledu čistička vzduchu velice pomohla. Moc se v těchto věcech nevyznáme, ale naštěstí nám poradili na http://www.vzdusin.cz/, vyslechli naše požadavky a pomohli nám vybrat tu pravou pro nás. Můžete si ji od nich pronajmout a zjistit, jak vám bude vyhovovat a pak až si ji třeba koupit :)
Eliška744
 

od Lukas44 » 17 led 2018, 15:46

Roman píše:Rekuperaci nevím. Jen se optám jaká čistička vzduchu by se mi hodila v případě, že bydlíte v lokalitě, kde je dost prachu a sousedí dost topí tuhými palivy. Moc nevím k čemu je dobrá čistička s ionizátorem? Je to dobré a nebo "zbytečnost"? a postačí normální čistička.


Pokud je opravdu dost prašný prostředí, asi bych šel po nějakým lepším stroji. Jako mě osobně se libí Dyson Pure Hot + Cool, možná by to nebyla špatná volba. Nebo co takovej kvalitní Sharp KC-A50EU-W, který dopadl dobře v testu čističek vzduchu zde.
Lukas44
 


Zpět na Ekonomika

cron