Jak vybavit pasivní dům

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Vaket » 04 úno 2018, 16:02

macabe píše:Úpravou vložky lze upravit výkon, ale primárně do vzduchu.... Nemyslel jsem že omezí kompletní výkon jak do vzduchu tak i vody.

Dobrý den , jakou máte zkušenost s panem, Šmahajem popřípadě krbem ??
Děkuji
Uživatelský avatar
Vaket
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2018, 15:45

od janbratan » 25 črc 2019, 12:59

Dobrý
Tu je dobrý článek o vytápění do pasivních domů https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/kr ... -vytapeni/
Koukněte :)
janbratan
 

od Patrik Čermák » 10 úno 2020, 19:26

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s krbovou vložkou v pasivní dřevostavbě? podle čeho bych měl vybírat kvalitní krbovou vložku do dřevostavby?
Patrik Čermák
 

od Rychtář Martin » 11 úno 2020, 21:40

Krbová vložka se většinou vybírá podle velikosti domu, kde si necháte vypočítat jak výkonná krbová vložka je potřeba, v našem pasivním domě o velikosti 1960 m3 obestavěného prostoru mám 8 KW krbovou vložku, která splňuje i blower door test.
Rychtář Martin
 

od Patrik Čermák » 13 úno 2020, 14:24

Díval jsem se na ten blower door test, tak to znamená, že máte krbovou vložku vyráběnou přímo do pasivního domu?
Patrik Čermák
 

od Rychtář Martin » 15 úno 2020, 15:21

Podle svých zkušeností, bych Vám mohl doporučit stejnou krobovu lvožku, jako jsem kupoval já BEF ROYAL 8 od firmy krby-bef .cz, když se podíváte na jejich stránky, tak si ji tam můžete dohledat. A ano to jste se díval dobře, pokud krbová vložka splňuje blower door test, tak je to vložka přímo určená a vyráběná do nízkoenergetických domů.
Rychtář Martin
 

od jarda » 01 srp 2020, 17:26

od Patrik Čermák » 10 úno 2020, 18:26

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s krbovou vložkou v pasivní dřevostavbě? podle čeho bych měl vybírat kvalitní krbovou vložku do dřevostavby?

Jde o to s jakými ztrátami je dům navržený. Pokud do cca 3 kW, tak jakákoliv krbová vložka je "velká" a tudíž "zbytečná".
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Ondra758 » 20 led 2021, 13:42

Používáte aktivně krbovou vložku v pasivním domě? mohla by se v takovém domě používat krbová vložka jako hlavní zdroj tepla nebo to není vhodné?
Ondra758
 

Předchozí

Zpět na Ekonomika