Výběr rekuperační jednotky

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od PsychX » 15 lis 2013, 13:30

BobTheBuilder píše:
PsychX píše:mam taku otazku, resp poziadavku. chcem aby to malo ako tak jednoduche prijemne ovladanie, aby sa to dalo pripadne pripojit aj k inteligentnu instalaciu, aby mala aspon 3 vstupy na zrychlenie odtahu, wc, kupelka a kuchyna a aby sa na vstup dalo zmenit ci zemny vymenik alebo nie. a pripadne aby mala ochranu proti namrzanu. to je asi vsetko. ak nebude mat tu namrazu, je mozne pripadne nejakym sposobom dat ako predradeny vymenit teplu vodu a napajat ju z podlahove vykurovania, okruhu?
Sčasti Vám už poradil KorDa a aj ja pripojím nejaký ten poznatok :
Väčšina pasívnych RJ má protimrazovú ochranu, ale je to len obmedzenie nasávania vzduchu alebo vypnutie celej jednotky. Jednotku Vám to síce ochráni, ale prestane to vetrať. Riešením je elektrický predohrev privádzaného vzduchu. Ak si tu naštudujete príspevky na túto tému zistíte, že to nie je to najlepšie riešenie. Ďalšou možnosťou je Vami zmienený výmenník s teplou vodou z kúrenia, ale bude to chcieť ďalší okruh od kotla a bude to náročné na reguláciu. Navyše je tam riziko zničenia výmenníku v prípade poruchy obehového čerpadla alebo regulácie.
Ďalším problémom je doohrev privádzaného vzduchu pri nízkych teplotách. Zase je tu možnosť elektrického so zmienenými negatívami alebo ďalší okruh kotla s výmenníkom a zmienenými negatívami :)
Takáto zostava bude komplikovaná a drahá :( Ja som pred nedávnom riešil túto istú polemiku a prepracoval som sa ..... k aktívnej RJ :idea:


jasne len zase cena aktivnej je niekde inde a asi radsej ozeliem nejaky moznosti nastavenia ako tolko doplacat. mam predstavu cele to spravit do cca 3000€
pozeral som jednotky a asi tak najviac sa mi aj cenovo pozdava ta Atrea DUPLEX 370 EC4.D.CF
Uživatelský avatar
PsychX
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2013, 22:01

od BobTheBuilder » 15 lis 2013, 13:51

PsychX píše:pozeral som jednotky a asi tak najviac sa mi aj cenovo pozdava ta Atrea DUPLEX 370 EC4.D.CF

Napr. aj tu sa o nej diskutuje : viewtopic.php?f=18&t=14&start=80
Uživatelský avatar
BobTheBuilder
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 339
Registrován: 22 říj 2013, 19:45
Bydliště: Štúrovo , SK

Předchozí

Zpět na Ekonomika