Nová zelená úsporám

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Honza Mráz » 02 bře 2014, 21:28

Můžete mi někdo srozumitelně říct jakou mm šanci získat dotaci na větrání a techniku vůbec do novýho domu v rámci NZU. Díky.
Honza Mráz
 

od Luděk » 04 bře 2014, 11:21

C.4 - Instalace systémů nuceného větrání se zpětným získáváním tepla
V této podoblasti podpory je podporována instalace systémů nuceného větrání se zpětným získáváním tepla. Podporovány jsou pouze rovnotlaké větrací systémy se zpětným získáváním tepla s centrálním vzduchotechnickým rozvodem s ventilátory s regulací otáček. Podat žádost o podporu v této podoblasti podpory je možné pouze za předpokladu, že žadatel současně žádá o podporu z oblasti podpory A. Podmínkou pro získání podpory v této podoblasti podpory je dosažení průvzdušnosti obálky budovy n50 <= 2,5 l.h-1.


Tedy pokud nezateplujete, nemůžete dostat dotaci na VZT.

Nárok na dotaci u nového domu máte prakticky jen pokud je dům opravdu nový (od 1.1.2013) - pak možná máte nárok na dotaci v oblasti B - Výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností.
Uživatelský avatar
Luděk
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 29
Registrován: 03 led 2013, 11:08

od Petr ZLN » 18 bře 2014, 21:31

Našel jsem zásadní článek http://www.pasivnidomy.cz/novinky/nova- ... acemi-4064
Jde o to, že lze získat dotaci i s přímotopem a TČ pro přípravu TV. Zjišťoval jsem a je možný použít i aktivní rekuperaci s ohřevem vody nebo bojler s TČ. Obojí je zahrnuto pod pojmem TČ pro ohřev TV.
NZU_01.jpg

NZU_02.jpg

NZU_03.jpg
Petr ZLN
 

od Ferin » 18 bře 2014, 22:54

Použít lze cokoliv, jde ale o to, aby vyšly konkrétní hodnoty neobnovitelné primární energie. Ty jsou odvislý od použité energie a účinnosti danýho zařízení.
Uživatelský avatar
Ferin
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 290
Registrován: 25 srp 2013, 21:37

od Petr ZLN » 18 bře 2014, 23:55

Já měl doposud informace, že s elektrickým přímotopem na dotaci nedosáhnu. Mám v projektu aktivní rekuperaci a kupovat ještě tepelný čerpadlo by bylo mimo moje možnosti. Taky je mi divný pořizovat čerpadlo pro 3 kW tepelný ztráty. 300 W mi dávají už jenom halogenový bodovky v obýváku, na léto je vyměním za LEDky. Podobně jsem na tom i v jiných místnostech úměrně velikosti. Potřebuju dodat do místností á max. 500 W. V koupelnách je el. žebřík a rohož, do místností plánuju malý zavěsný přímotopy. Už jsem se smiřoval s tím, že to nepůjde, až jsem objevil ten článek a mám za sebou už i jednání s podatelnou. Ještě zvažuju trochu si pomoct FV a napájet s tím rovnou rekuperaci, která už má ohřívání teplý vody. To až časem a nebo, když to bude nutný pro dotaci.
Petr ZLN
 


od BobTheBuilder » 05 kvě 2014, 20:19

Uživatelský avatar
BobTheBuilder
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 339
Registrován: 22 říj 2013, 19:45
Bydliště: Štúrovo , SK


Zpět na Ekonomika

cron