EC motory - jednotka od Atrea Duplex 330 EC

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od lubosh » 30 srp 2017, 21:50

Měl jsem podobný problém po 8 letech provozu Duplex 330 EC z roku 2009. Při rozběhu ventilátoru to vydávalo řinčící zvuky jako by lopatky ventilátoru dřely o tu plechovou ulitu ve které je uložen. Po rozběhu se ventilátor rotací nejspíš přizvedl a řinčení přestalo. Ložiska by řvali furt, tak jsem usoudil, že to budou silent bloky jak tady píšete. Zkusil jsem odkazy nahoře i fintu na telefonickou objednávku u Gufera. Bohužel nemohu doporučit... Po té co mi pani sdělila že D15 H8M4 / 10mm nemají skladem, tak jsem na blint usoudil, že důležitá bude výška 8mm a závit M4. Nakonec mi pani nabídla D10 H8 M4/8mm, v počtu 12ks, když už ne 100. Cena 23,11 Kč bez DPH a doprava 65. Dohromady nějakých 414,- Kč.
Kdybych to věděl, tak zvolím druhý odkaz FRAMu na http://www.rubber.cz/cs/a/5-silentblok-a-o-15x8.html. jenom 4ks a je to za polovic.
K mému překvapení po demontáži M1 ventilátoru to byl stejný rozměr silent bloku jaký jsem objednal, tak mám do zásoby na další výměny :-)
K samotné demontáži motoru. Pod stropem jednotky je háček který drží plechové krytí ventilátoru, stačí povolit, pak ještě asi 2-3 šrouby na přemostění potrubí uprostřed v místě kde je výměník (jsou přes to nějaká těsnění, jdou odlepit a zase nalepit zpátky). Dost nešikovně jde vyndat celé plechové krytí s ventilátorem a ze zadní strany povolit 4 samořezné šrouby a vyndat motor z plechové "ulity". Pak povolit 4 matice silent bloků a dostat se k nim ze zadní strany po odejmutí krycího plechu. Vyměnit (doporučuji všechny 4 pokud si nechcete dát brzy repete) a pak všechno zpátky. Nezapomenout na podložky. To je vše. V životě jsem to nedělal, jednotka je pod stropem špatně přístupná v malé technické místnosti a celé mi to zabralo i s údržbou (výměna filtrů, dezinfekce výměníku, luxování) cca 1h.
Přikládám obrázky.
P_20170830_200225.jpg
P_20170830_200058.jpg

Já mněl silent bloky jenom natržené, ale zřejmě i to stačilo. Díky moc za vaše příspěvky, hodně mi pomohli.

Luboš.
lubosh

od Witta » 04 lis 2017, 19:09

Dobrý den,
na rekuperaci Atrea duplex 330 EC mám problém se startem jednoho motoru. Po vypnutí jednotky se mi motor někdy neroztočí. Bohužel technik od výrobce mi sdělil, že problém je v silové desce a novou nemají a neopravují. Jediné co mi nabídl je nový motor, který je možné řídit 0-10V na přímo. Neznáte někdo nějaký měnič pro řízení tohto motoru nebo jak se nechá deska opravit? Předem děkuji.
Witta

od maxc » 25 říj 2018, 09:40

Také se mi utrhl silentblok u motoru P.Lemmens DS 140-60 TAC 75w, jednotka je Duplex 330 EC z roku 2009. Jednotka je v nástěnném provedení. Zkoumal jsem jak to půjde vyndat a je to celkem oříšek. Oba postupy už to byly zmíněny. Buď demontovat celou konzolu s motory a elektronikou, k tomu je nutné odpojit kabeláž. Nebo upilovat dva nýty, které drží svorkovnici před ventilátorem a pak povolit tři šrouby, které drží ventilátor.
maxc

od Milan Nasranek » 02 bře 2019, 21:06

Asi takto, Atrea banda de.ilu. Po roce mi laskave vymenili nefunkcni motory a to se me po telefonu ptali jestli to netvladnu sam. No hlavne ze kdyz by to nebyli v zaruce, tak si praci a cestu technika nauctuji jako krava. Za me total zm..di.
Milan Nasranek

od cz8pru » 09 dub 2019, 16:23

Nevite kde sehnat obezne kolo ventilatoru v Duplex 330, jedna se o ventilator greg9 160x62 R P/N K39-A7. Uz se mi jedno rozpada a je nevyvazene. Cely novy ventilator se da poridit za 5000czk.
cz8pru

Předchozí

Zpět na Ekonomika