VÝBER REKUPERAČNEJ JEDNOTKY

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Brázdil » 27 led 2016, 12:16

jakub píše:Já budu kupovat jednotku BRINK Renovent Excellent 300 PLUS i s ovladačem za 1540Euro.
což je asi 42000kč i s DPH. S předehřevem a montáží, bych se mohl vejít do 55k. Odmítám platit napálené ceny montérských firem za jednotky.
Měl jsem v plánu koupit Nilan Gott, ale cena 115kkč je už hodně vysoká.

Takovou cenu jsem nedohledal, patrně kupujete přes nějaký e-shop v zahraničí. Pro objektivní srovnání to nelze použít, neboť nemáte adekvátní záruku tuzemským dodavatelům. Těžko v případě reklamace k vám někdo od takového prodejce přijede domů na opravu.
U jednotky Gott se mi až po chvíli hledání podařilo zjistit, že v Evropě má označení Combi 300 Polar http://www.nilan.dk/en-gb/frontpage/sol ... -300-polar a to je úplně jiný level než jednotka Brink, to opravdu nemůžete objektivně srovnat. Gott/Combi má vedle větrání opět možnost dohřevu a chlazení, má již integrovaný předhřev. Ve své podstatě jsou to dvě jednotky, pasivní např. uvažovaný Brink + aktivní např. uváděná VPL 15. Uznávám, že pro někoho může být cena nejdůležitějším faktorem a každý si nemůže dovolit pořizovat nejvyšší technologické modely, ať už se jedná o domáci spotřebiče, automobily nebo větrací jednotky. Nic proti tomu, ale zároveň vedle sebe nelze taková zařízení dávat pro srovnání.
Brázdil
 

od jakub » 27 led 2016, 14:26

Záruka.... hm 2 roky max 5 let při splnění všelijakých podmínek, které dále celou srandu prodraží. Tu si nechte. Jediné co se může rozbít je větrák (dá se dokoupit a výměnu zvládne každý lojza) nebo řídící jednotka to je horší to uznávám. Po záruční době budete cálovat stejně jako já.
Když to zase beru ekonomicky. Za cenu jednotky v ČR mám ze zahraničí téměř 2 fungl nové! A nezdá se mi, že tyto přístroje (a hlavně značka Brink) trpí poruchovostí. Pro mě doprava z a do zahraničí není žádný problém.

Každý ať si rizika a ekonomiku zhodnotí.

Ve výsledku jsou to všechno předražené pixle, ze kterých leze čerství vzduch o určité teplotě. Otázkou je, jak zvládne taková VP15 s 1KW chlazením vychladit v letních parnech na JM 150m2 dům. Osobně o tom dost pochybuji. Gottak je silnější, kvalitou a technologiemi (větráky, řízení, hluk..) jsou na tom stejně, jako ten brink. Ale dát 60kKč jen za chlazení??
jakub
 

od Návštěvník » 27 led 2016, 22:29

jakub píše:Záruka.... hm 2 roky max 5 let při splnění všelijakých podmínek, které dále celou srandu prodraží. Tu si nechte.
Tu si nechat seriózní prodejce nemůže. Dva roky jsou bez podmínek. Každé zařízení má nějakou míru poruchovosti a něco se může projevit až v provozu. Vy riskujetea konečně je to vaše věc. Jen se pak nemůžete chlubit nějakou sníženou cenou a srovnávat ji s plným záručním servisem od seriózního obchodníka.
jakub píše:výměnu zvládne každý lojza...
, pochopit ale rozdíl mezi chlazením přívodního vzduchu a domu asi ne.
Návštěvník
 

od sepi » 04 bře 2016, 14:53

zdravím,

do mé novostavby typu bungalov o 150m2 mi byly nabídnuty dvě jednotky.

1, Atrea Duplex 390 ECV4.D

2, Stiebel Eltron LWZ 170 E Plus

Bohužel o druhé zmíněné jsem toho moc neslyšel a tak bych se chtěl zeptat zkušenějších, zda mají nějaké poznatky co se týče provedení a provozu a zda jí lze brát jako vhodného soupeře jednotky první známější.

Děkuji Vám.
sepi
 

od it_máš » 09 pro 2016, 16:24

Většinou číslo v názvu jednotky udává objemový výkon. Jako moped Pionýr 50cm3 nejde dost dobře porovnat s Jawou 350 cm3,nejde dost dobře porovnat jednotka o výkonu 150 a 300 m3/h. V principu jsou to stejné základní pasivní rekuperace a zásadní rozdíly nenajdete.
Z hlediska principu lze rozdělit rekuperační jednotky do několika kategorií.
základ - pasivní (jen větrání)
střed - aktivní bez ohřevu vody (větrání, chlazení, dohřev vzduchu)
vyšší - aktivní s ohřevem vody (větrání, chlazení, dohřev vzduchu, ohřev vody)
nejvyšší - aktivní s ohřevem vody (vetrání, chlazení, dohřev vzduchu, ohřev vody, topení)

V nejnižší kategorii je také největší výběr. Dělá to dnes skoro každý.
it_máš
 

od kudykam » 20 úno 2017, 10:17

jakub píše:Já budu kupovat jednotku BRINK Renovent Excellent 300 PLUS i s ovladačem za 1540Euro.
což je asi 42000kč i s DPH. S předehřevem a montáží, bych se mohl vejít do 55k. Odmítám platit napálené ceny montérských firem za jednotky.
Měl jsem v plánu koupit Nilan Gott, ale cena 115kkč je už hodně vysoká.

Dobrý den,
můžeme vědět kde jste ji za takovou cenu sehnal? Díky.
Uživatelský avatar
kudykam
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 23
Registrován: 07 úno 2017, 16:04

od Zohan » 20 úno 2017, 12:54

Docela dobrou rubriku založil Radek Černý. Tam se dá dohledat nejvýhodnější VZT zboží, které objeví nebo doporučí čtenáři viewtopic.php?f=22&t=1610

Ověřená cena pro pasivní jednotku Brink E 300 plus /Stiebel LWZ170 (identické jednotky) je v přepočtu 1680 € na http://www.bola.cz/vetraci-pristroj-s-r ... -plus.html

Nechápu ale vyjádření Jakuba. Měl jsem v plánu koupit , ale...budu kupovat... Podobně by mohl napsat, měl jsem v plánu pozvat přítelkyni na romantickou večeři, ale koupím si párek v rohlíku. Tyto jednotky nelze srovnat. Neumím říct, která je lepší nebo horší. Jsou úplně někde jinde a každá se hodí pro něco jiného. I párek v rohlíku může být super, jen to prostě není večeře ve dvou.
Zohan
 

od kudykam » 20 úno 2017, 13:01

já to chápal tak že tu jednotku kupuje v zahraničí na tom eshopu je za 55 tis.
Uživatelský avatar
kudykam
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 23
Registrován: 07 úno 2017, 16:04

Předchozí

Zpět na Ekonomika

cron