Přehled rekuperačních jednotek

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od jarda » 02 bře 2011, 22:17

MIRAS píše:Byl jsem se také podívat a zjištění je foakt dost dobrý, někdo si z nás asi dělá srandu. Ke skupině jednotek se stejnými výměníky patří i PAUL Santos, Akor HR 280, 150, Nilan ECO. Zřejmě i další. Fakt nechápu, jak může stejný výměník někdo deklarovat s různou účinností. Hluboce smekám před panem Šperlem,který již jednou vtipně přirovnal tyto jednotky ke hrábím. Pánové, prodejci nás drbou a drbou a my si to necháme líbit.
HOL1.jpg

EHR 280 Akor(pán z Elektrodesignu přiznal, že jednotka je dovážená z Číny)
HOL2.jpg

PAUL Santos
HOL3.jpg

EHR 150 Ekonovent


ty výměníky jsou velmi podobné, ale nejsou totožné
tyto výměníky najdete u více výrobců, PAUL má vlastní výrobu výměníků a to v provedení suchém i "vlhkém" - s vracením vlhkosti
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od MIRAS » 03 bře 2011, 09:56

jarda píše:ty výměníky jsou velmi podobné, ale nejsou totožné
tyto výměníky najdete u více výrobců, PAUL má vlastní výrobu výměníků a to v provedení suchém i "vlhkém" - s vracením vlhkosti

Tak to jsi vedle. Výměníky jsou od jednoho výrobce, mám ofocený i štítky.
Paul Santos.jpg

Při zvětšení je to hůř čitelný, ale firma Recair je jasně identifikovatelná.
MIRAS
 

od jarda » 03 bře 2011, 15:29

výměníky s vracením vlhkosti !!!¨- pouze PAUL ve stejném rozměru
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od MIRAS » 03 bře 2011, 15:54

jarda píše:výměníky s vracením vlhkosti !!!¨- pouze PAUL ve stejném rozměru

2 Jarda: PAUL v jednotkách Santos, který vystavoval na poslední výstavě v Praze měl tyhle výměníky. Výměníky jsou stejný jako v EHR280 a to nemluvím o NILAN ECO, který je třikrát levnější než PAUL. Myslím, že si psal, že entalpický výměník je o 10 tisíc dražší než standardní. Absolutně pak nerozumím rozdílu cen jednotek. Vybavenost PAUL Santos a EHR280 je stejná, ECO nemá by-pass a jenom jednoduchou regulaci, rozdíly v cenách jsou ale dost šílený.
MIRAS
 

od jarda » 03 bře 2011, 15:57

já ceny nedělám
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od shampoo » 03 bře 2011, 19:14

MIRAS píše:
jarda píše:ty výměníky jsou velmi podobné, ale nejsou totožné
tyto výměníky najdete u více výrobců, PAUL má vlastní výrobu výměníků a to v provedení suchém i "vlhkém" - s vracením vlhkosti

Tak to jsi vedle. Výměníky jsou od jednoho výrobce, mám ofocený i štítky.
Příloha Paul Santos.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Při zvětšení je to hůř čitelný, ale firma Recair je jasně identifikovatelná.


Potvrdzujem ;)
Tento je v mojom AKOR-HR
Přílohy
rekuperator upr.jpg
Uživatelský avatar
shampoo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2011, 18:00

od mirec » 03 bře 2011, 19:17

Ja mám Renovent HR M, s predohrevom. Ten je Holandský.
Uživatelský avatar
mirec
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 33
Registrován: 03 bře 2011, 19:12

od shampoo » 03 bře 2011, 19:23

Ahoj
Aký tam máš ten predohrev,elektrický a na saní do jednotky ?
Aj ja špekulujem nad tým predohrevom len ktovie či by mi to nepoškodilo ten PVC výmenník .
Max. teplota je tam len 50C :cry:
Uživatelský avatar
shampoo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2011, 18:00

od Martin Šperl » 03 bře 2011, 19:38

shampoo píše:Potvrdzujem ;) Tento je v mojom AKOR-HR

Už jsem to uváděl dříve, hlavní součásti jednotek s pasivní rekuperací jsou:
1) výměník
2) motory
3) bedna (celkově dílenské zpracování, výbava).
Na výstavě jsem se díval na HR280 a je to stejný polystyrenový "výlisek" jako u PAULU, stejný výměník. Rozdíl může být v motorech a regulaci. To nemohu objektivně posoudit, když nevím, jaké tam jsou. V každém případě se mi jeví jednotky PAUL jako nehorázně předražené pro nic. Zajímal by mě názor někoho od PAULU, jak by dokázal obhájit cenu oproti HR280.
Martin Šperl
 

od mirec » 03 bře 2011, 19:53

Na vstupe vzduchu do RJ je tepelné čidlo. Na jednotke nastavíš teplotu napr. 3st.C a elektronika a predohrev(1kW) pulzne spína na danú teplotu. Predohrev je tesne na vstupe.
Uživatelský avatar
mirec
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 33
Registrován: 03 bře 2011, 19:12

od shampoo » 03 bře 2011, 20:09

Zaujíma ma hlavne:
- aký je tam výmenník...PVC alebo Al
- či ten predohrev sa štandardne dodáva alebo či sa to dá dodatočne namontovat na vstup sania
- čo to stojí
Zatial zistujem že tá teplota okolo 3C by tomu mojmu umelohmotnému výmenníku nemala ublížit
OK... Dakujem za info
Uživatelský avatar
shampoo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2011, 18:00

od malyjojo » 04 bře 2011, 00:25

Chcel som Akor ERH 280 (ponuka za 1250 e +dph) ale mame rd 180m2, a planujem rozvody z flexipotrubia. Odhadom to je na privod 140m a na odtah 60 m hadice 75/63.
Obavam sa tlakovych strat a nedostatku vykonu preto uvazujem aj nad Vort Prometeo HR 400 (ponuka 1854 e + dph) - oproti Akoru ma lepsi vzduchovy vykon, lepsie filtre, RF DO s tyzdennim programom, cidla teplot, co2, h2o, rozne rezimy. Predajca mi prezradil ze maju tiez recair vymenniky - a v prirucke je uvedene ze sa odporuca menit vymenik po 6 rokoch :-O
550 eur po 6-tich rokoch ? nie racej pozriet po niecom s ALU vymennikom ?
Uživatelský avatar
malyjojo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 bře 2011, 00:03

od Martin Šperl » 04 bře 2011, 10:52

malyjojo píše:Chcel som Akor ERH 280 (ponuka za 1250 e +dph) ale mame rd 180m2, a planujem rozvody z flexipotrubia. Odhadom to je na privod 140m a na odtah 60 m hadice 75/63.
Obavam sa tlakovych strat a nedostatku vykonu preto uvazujem aj nad Vort Prometeo HR 400 (ponuka 1854 e + dph) - oproti Akoru ma lepsi vzduchovy vykon, lepsie filtre, RF DO s tyzdennim programom, cidla teplot, co2, h2o, rozne rezimy. Predajca mi prezradil ze maju tiez recair vymenniky - a v prirucke je uvedene ze sa odporuca menit vymenik po 6 rokoch :-O
550 eur po 6-tich rokoch ? nie racej pozriet po niecom s ALU vymennikom ?

Malyjojo, rozvody ve flexipotrubí Vám nedoporučuji, můžeme na to založit samostatné téma a vše rozebrat. Obáváte se zcela správně tlakových ztrát a je přeci nesmysl, používat jakýkoliv stroj (větrací jednotku) k překonávání zcela nesmyslně vytvořeného odporu. Celý život budete za to platit v podobě větší spotřeby elektřiny. Zdolat odpor znamená větší spotřebu v každém případě. Vyhněte se flexipotrubí, jak jen to jde.
..
Co se týče výměníku. Nechápu, co to zase jaký obchodník vymýšlí. Plastové výměníky vydrží nespočet let. Pro bytové jednotky jsme první instalovali v devadesátých letech a fungují pořád bez poruch.
Martin Šperl
 

od shampoo » 04 bře 2011, 12:39

Berte prosím tento názor ako názor laika ...nie som "vzduchár" iba užívatel.
No ,obávam sa že pri takejto:
-obrovskej metráži
-malom vnútornom priemere /asi červené Polieko chráničky,že ?/

Budú :
-straty o b r o v s k é aj keby sa to riešilo paralelným natahaním flexihadíc .
-hluk pri plnom výkone minimálne /v noci/ neznesitelný.

Nesúhlasím s nedostatočným výkonom AKOR-u ,jednoducho povedané na tretí stupen je to "fičák"
a výfuk priemeru 140mm počujú aj tretí susedia. :D
Uživatelský avatar
shampoo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2011, 18:00

od MIRAS » 04 bře 2011, 13:07

shampoo píše:Nesúhlasím s nedostatočným výkonom AKOR-u ,jednoducho povedané na tretí stupen je to "fičák" :D

Výrobci nejsou žádný makovci, dobře vědí kolik musí jednotka tlačit. Problém nadělá prodavač hadic, který prodává SYSTÉM. To je další a další byznys. Prodají jednotku a chtějí se namastit i na hadicích, dají to do SYSTÉMU a hrnou to do lidí. Kilometry 75mm hadic je hloupost. Dál řeknou, že jejich neprůchodný spletenec konkurenční jednotka neprotlačí a nahrnou svojí s větší sílou a větší spotřebou. Já se musím smát :D
MIRAS
 

od malyjojo » 05 bře 2011, 00:56

Nova tema flexipotrubie zalozena tu viewtopic.php?f=18&t=37#p213
Uživatelský avatar
malyjojo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 bře 2011, 00:03

od mirec » 06 bře 2011, 10:33

Renovent má plastový výmenník. Predohrev je zvlášť a stojí 186 EUR bez DPH(v Čechách ináč). Schopný elektrotechnik si riadenie jednotky a predohrevu-špirály dokáže urobiť sám, ale to už je vlastne vývoj. Aj do Trabanta sa dá dorobiť klíma. Aj tá najlacnejšia RJ je lepšia ako nič. Ide len o to ako často na ňu budem musieť myslieť.
Uživatelský avatar
mirec
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 33
Registrován: 03 bře 2011, 19:12

od kamil » 20 bře 2011, 14:41

Dobry den,
jaky mate nazor na jednotku od Samsungu RHF035EE?
Byla mi nabidnuta za 52000Kc.
Jen si nejsem jisty rekuperatorem a jeho ucinnosti.
Jestli jsem to dobre pochopil ma jednotka entalpicky rekuperator? Muzete popsat vyhody/nevyhody a doporucujete tuto jednotku?
http://www.samsungaccentre.com/php/data/erv.php
Dekuji
kamil
 

od Besucher » 20 bře 2011, 14:59

kamil píše:Dobry den,
jaky mate nazor na jednotku od Samsungu RHF035EE?
Byla mi nabidnuta za 52000Kc.
Jen si nejsem jisty rekuperatorem a jeho ucinnosti.
Jestli jsem to dobre pochopil ma jednotka entalpicky rekuperator? Muzete popsat vyhody/nevyhody a doporucujete tuto jednotku?
http://www.samsungaccentre.com/php/data/erv.php
Dekuji

Na tý stránce moc informací není, netěsnost 10% je šílená!!!! PHI toleruje 3% a lepší jednotky se vejdou do 1%.Při většich netěsnostech se zlepšuje účinnost rekuperace a zhoršuje kvalita vzduchu. 70% neni nic moc a do zkrachovalý zelený úspory by to ani nevzali. Za 50.000 Kč je v nabídce hněd několik lepších.
Besucher
 

od Kolaa » 24 bře 2011, 00:14

Ahoj,

máme naistalovanou EHR 280. Instalaci provadel nas znamy a dostali jsme na ni i 20% slevu. Jinak běží cca 3/4roku uplně bez jakéhokoliv servisu. Máme ji v TM a vůbec o ni nevíme. Takže za mně OK.

Kolaa
Kolaa
 

PředchozíDalší

Zpět na Ekonomika