Japonske rekuperce LG, Samsung, Daikin, Mitsubishi apod..

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od gisbern » 04 úno 2015, 22:14

To Petka:
Ja jsem ten Vas prispevek nejak nepobral, zkousel jsem to precist nekolikrat a pak jsem pochopil, ze tim chcete nejakym zvlastnim zpusobem vysvetlit, ze jednotka B bude ve vetrani mene ucinna - s tim samozrejme souhlasim, ale to uz me s odpovedi predbehl Dzordzino. Ono se to vyvetra taky, ale bude to trvat o neco dele. S tim doufam souhlasite, coz jsem se Vam pokousel vysvetlit na prikladu z praxe. Vyvrcholenim meho snazeni je jeste posledni vec: Jednotku "B" poridim za 20 tis, jednotku "A" za skoro dvojnasobnou cenu. Cimzto padem za usetrene penizky si budu moci nakoupit kvalitnejsi potraviny a nebudu prdet. (v rovnici si za prdy dosadte demonizovany HCHO a za potraviny treba kvalitnejsi podlahu). Bodka.
Uživatelský avatar
gisbern
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2015, 23:22

od Návštěvník » 04 úno 2015, 22:44

Co je to zase za argument?
PENÍZE?
Jak se kamarádí logika s doláčema?
Proč si kupujete větrací jednotku? To jste do teď větral málo a výhodným nákupem budete větrat víc? Čím výhodnější nákup, tím víc vzduchu? Tak jo. ;)
Návštěvník
 

od gisbern » 04 úno 2015, 23:29

Penize jsou vyborny argument. Ano, presne tak. Usetril jste mi odpoved. Navic jsem svuj nazor na pasivni rekuperaci vysvetloval jiz na zacatku. Ja, ani vetsina lidi v tomhle kocourkove ve sklepe neprehazujeme penize vidlema takze si jednotku "i kdyz nerad" koupim proste tam, kde ji maji podstatne lacinejsi, at uz v Polsku nebo UK... a myslim, ze te stejne vetsine lidi kterou jsem zminoval na zacatku bude tech par procent entalpicke propustnosti (a to jeste diskutabilinich) u prd..le.
Uživatelský avatar
gisbern
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2015, 23:22

od Radek Němec » 05 úno 2015, 11:21

Zdá se, že nebyl přímo pochopen můj příspěvek na TZB.
Jde mi o srovnání jednotek stejných parametrů jen s rozdílem v entalpickém výměníku.
Polemika není o tom, jestli se u nás dají jednotky nakoupit levně nebo draho vůči PL nebo UK, UA...
Levné jednotky mohou být i bez entalpického výměníku a dokonce ještě levnější!
Například: http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/Cen ... erator/442
Koupíte jednotky kolem 12 tis.Kč
O to ale vůbec nejde. Položte vedle sebe jednotky se stejným výkonem a se stejnou cenou a jestliže jedna z nich vrací část škodlivin zpět, efekt větrání je logicky horší.
Když už jste ale zatočili diskuzi na peníze, tak právě za entalpické výměníky se u nás připlácí a to dokonce nehorázné peníze. Nejen, že se nemluví o negativech, ale naopak natáhnou se ceny. Nejbrutálněji je to vidět u překlapávacího výměníku, který je naprosto shodný s klasickým a liší se jen několika plastovými díly a motůrkem, který tyto klapky posunuje. Takové jednotky pro RD (300m3/h) se u nás nabízejí za 85 000 Kč s DPH! Jak byste zhodnotil takový nákup?
Radek Němec
 

od gisbern » 05 úno 2015, 14:00

To RN:
Ja se srovnavanim ruznych jednotek nemam problem. A jak jiz jsem napsal, jsem srozumen i s tim, ze entalpicka vymena muze mit nejaka mensi negativa, takze s vetsinou vaseho prispevku souhlasim. Co me neustale ale vadi je, ze naprosta vetsina kritiku, krome p. Sperla, tu jednotku nevidela ani z jedouciho vlaku, natoz vyzkousela. Ale kritizovat na zaklade NICIM NEPODLOZENYCH informaci (Ruzena v prasecaku mi vcera rikala...) jim de sqele. Pokud pridam nejaky priklad mereni z VUT, je to automaticky PR (nerikam, ze to nemuze byt pravda).
Proto jsem na zacatku tohoto tematu celkem jasne napsal, ze by bylo dobre, kdyby se prihlasili ti, kdo jednotku maji.

Co se tyka rekuperace za 85tis. ---> Me prijde dost, dat za ni uz 30. At si to kupuji ti, kdo nevi co s penezi. Sice chudy nejsem, ale mohu sve penize utratit jinde, ucelneji. Ja neocekavam od vetraci jednotky, ze se mi finance do ni vlozene, cele vrati na uspore za topeni. Ja od ni ocekavam, aby mi VYVETRALA a pri tom mi neco z meho tepla vratila. Odchazim z bytu, kde mame problemy na nekterych mistech s plisni a 100% vim, ze je to zpusobene nasi lenosti vetrat... A logicky, pokud mi vpodstate to same nabizeji dve jednotky, jedna za 20tis. a druha za 40tis. (bez jakekoliv, nebo minimalni pridane hodnoty), koupim si tu lacinejsi.

Vubec davat za JAKEKOLIV technologie do baraku vic, nez je zdravo, pouze na zaklade vypoctene navratnosti (vetsinou vyrobcem) mi pripada ujete. Onehda mi prisla nabidka na solarni panely na RD na beztlakove bazi od nejmenovane firmy, chteli POUZE 250000tis. Volal jsem jim zpet, jestli to mysli vazne, ze se mi to BEZ jakychkoliv vypoctu NEMUZE nikdy vratit zpatky (a mozna ani detem) proc bych to mel od nich kupovat ... to same koupim od drazic za 70. atakpodobne.... muzeme pokracovat s kotlem, cimkoliv dalsim... vcetne rekuperace.

Tak asi tak.
Uživatelský avatar
gisbern
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2015, 23:22

od gisbern » 05 úno 2015, 17:50

Jeste bych mel verejny dotaz na p. Kolka, protoze ten jediny prokazatelne vlastni jednotku. Formaldehyd, viry, prdy a spol. bych uz nechal na pokoji, doufam ze se nam to jiz podarilo spolecnymi silami aspon trochu vyvratit.

Jsou dve veci, ktere by me na jednotce zajimaly vice, nez HCHO:

1. Vraceni vlhkosti. Odtahy mame vetsinou i v koupelne, kuchyni, apod. kde je vlhkost opravdu nekdy nadstandartni. Entalpicky vymenik nam ji v nejake mire vrati zpet. Ale ono je mozne, ze by mi ji jednotka mohla vratit v mire, kterou nepotrebuji. Jak hodne se toho obavat? Tj. Kdyby mel p. Kolek nekdy naladu a cas a disponoval nejakym mericem vlhkosti, docela by bylo zajimave napustit si v koupelne vanu horke vody, poslat manzelku se vysprchovat, a zmerit si vlhkost v obyvaku, pred a po.

2. Obecny dotaz na vymenik (at uz krizovy, nebo entalpicky). Za jak dlouho se ohreje. Trapi me otazka narazoveho vetrani - jednotka je studena, prijdu na WC, zapnu si rekuperaci (odtah na WC) pokud jednotka nedisponuje nejakou inteligenci (studeny vymenik - nepusti nasavani zvenku) pusti mi logicky ze zacatku do baraku studeny vzduch. Jak to u Vasi jednotky funguje?

Dekuji
Uživatelský avatar
gisbern
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2015, 23:22

od george_1 » 05 úno 2015, 22:18

Tak ad 1) - vanu napouštíme každý den, koupe se malý a žena. Já se ve vaně sprchuji, ještě nemáme dodělaný sprchový kout..Před chvilkou jsem dorazil domů, někdy po sedmé se koupali a v obýváku je nyní 53%. Po koupání to vzroste tak o 2-3 procenta max. Není to tak žeby byla pak v domě vlhkost o 10-20% větší. Nutno podotknout že nyní v mrazech větrám nonstop na nejnižší stupeň. Zajímavé je, že i na ten nejnižší stupeň nezůstane na oknu v koupelně orosení, nyní tam nic není.

ad 2) můj názor je, že při nárazovém větrání to bude podstatně horší. Ty vzduchovody, pokud nevedou přímo na SDK jsou prostě v o něco studenějším prostředí a než se ohřejí, tak budou ochlazovat vzduch.Někdo má rozvody v izolaci na studené půdě, tam to bude podle mě ještě horší. Prostě si myslím, že při nárazovém větrání se snižuje účinnost. Stejně tak odtahy budou chladnější.
Jde to vidět i na jednotce, ukazuje mi teploty na vstupech. Pokud zapnu otáčky na maximum, tak teplota na odtahu z místností vzroste třeba z 21 na 23, protože taková je tu teplota.Při nižších otáčkách se tak vzduchovody neohřejí a pokud by to bylo nárazové větrání, bude to o to horší. Ale podotýkám je to můj názor a má zkušenost. Třeba to má někdo jinak. Jinak já mám rozvody vedené na 5cm vlně,která je na SDK, tedy v podhledech. cca 4 cm nad nimi je parozábrana a pak strop s 20cm vlny, OSB deska-podlaha půdičky, kde je dalších 40cm vlny(místy 20, dokupuji podle financí).
Uživatelský avatar
george_1
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 35
Registrován: 22 lis 2014, 14:46

od george_1 » 05 úno 2015, 23:18

Ještě bych k ad1 ale rád dodal, že po nastěhování jsme tu měli větší vlhkost(drželo se kolem 70-73). Bylo to ale podle mě dáno tím, že vše ještě vysychalo, stěny byly natáhnuté vlhkostí(mám všude parozábranu, předstěnu a pak OSB a na tom fermacell), i ten anhydrit jak si někdo myslí, úplně nevyschne za měsíc, či dva, zvlášť pak v tak těsném domě přes léto..a pak venkovní vlhké počasí... Už jsem to i někde psal, že v našem domě bych si uměl představit i jednotku bez vracení vlhkosti, protože u nás nám prostě nikam neuteče. Jsme tu uzavřeni jak v nějakém sáčku. Bez nonstop větrání si to neumím představit. Z počátku než jsem to zareguloval a vyladil a pochopil že musím větrat nonstop, tak jsem se cítil divně, zvlášť když jsem přišel z totálně netěsného domu, kde ty podmínky byly zcela jiné.Pokud se zde nevětrá, tak vzduch absolutně stojí. Nevím zda je to dobře,ale tak trend je takový, že se mají stavět těsné domy, snažil jsem se to udělat nejlépe jak jsem mohl. Blower door test jsem měl 0.09, přičemž pak jsem ještě našel nějaké nezatěsněné místa . Takže myslím že to nyní bude ještě menší číslo.Každopádně jak tu bude v vlhkém létě, to teprve uvidíme, předtím jsem nevětral nonstop a nebydlel tu,jen tu chodil makat.
Uživatelský avatar
george_1
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 35
Registrován: 22 lis 2014, 14:46

od Návštěvník » 05 úno 2015, 23:55

gisbern píše: Formaldehyd, viry, prdy a spol. bych uz nechal na pokoji, doufam ze se nam to jiz podarilo spolecnymi silami aspon trochu vyvratit.
Vyvrátit? Nechápu, co se podařilo vyvrátit? Shoda je v tom, že se vrací škodliviny zpět. Jestli jste se uklidnili tím, že se přesně neví, kolik se toho vrací skrz membránu, prosím. Vy ani nevíte, z čeho je membrána udělaná, čím je stabilizovaná. podívejte se na obrázky od pana Šperla. viewtopic.php?f=18&t=361&start=20

Mám doma rekuperační jednotku bez vracení vlhkosti už devět let a vlhkost se drží pořád v normě. Jednotka má i integrované čidlo vlhkosti a koupel jednoho člověka s vlhkostí v domě pohne také o 2% nahoru. Ale stejně tak naroste vlhkost při vaření nebo sušení prádla. Pohyb vlhkosti o 1-2% je naprosto bezvýznamná záležitost. Daleko víc záleží na venkovním počasí, to umí zahýbat s vlhkostí podstatně. Vnitřní vlivy snad až na pár výjimek (malování, čistění koberců, apod.) na delší změny vlhkosti nemají.
Návštěvník
 

od Petka » 06 úno 2015, 00:19

Pánové, myslíte si že v domech bez rekuperace se lidi dusí a nemůžou tam žít? Vyvětrají k dokonalosti až s nákupem větrací jednotky? :lol: :lol: :lol:
Petka
 

od metball » 06 úno 2015, 02:46

Petka píše:... bez rekuperace se lidi dusí a nemůžou tam žít? Vyvětrají ...

Ave,
nedusí, žijí ...
ale třebas ti,
co VYLADILI JEDEN PARAMETR
ad absurdum

a nedali si do pastóšky rekuperaci,

tak cca od 5. minuty
po důkladném vyvětrání okny
nemohli otevřít dveře příchozí návštěvě.
Návšteva drkotá půlhodinu venku zimou zuby,
než se ve velmi těsném domě truchu sníží přetlak
a paní domu je schopná dveře otevřít...

pěvecký sbor středověká duchovní hra by SFO

PS?
Ale ono je to podobné jako např. s cirkulací vzduchu.
Kdo je nestřídmý, cirkulačním vzduchem topí.
A vykládá, jak je to super.
Kdo má blbě dimenzované tepelné kapacity, cirkulačním vzduchem chladí.
(a podotkne, že teda inverzně si v zimě klimoškou přitápí, ale od noh je zima, vzduch mu "neproleze barákem" do vzdálenějších cimer ...)
Moudrý? Ten cirkulaci akceptuje a použije ji třebas na přirozené "roztáhávání" tepla, vlhka a čerstvého vzduchu pastóškó.
A Chytrák?
Mazaně prohodí umístění WC, předsíně, kuchyně či šatny,
trošku ošustí fyziku a očůrá normy ... a jsou z toho jen Kyselé Ksichty.

PPS:
Stejné je to BohuŽel i s regenerací vzduchu
(zpracováváme si odpadní teplo [W] a NECHTĚNÉ vlhko [ mg s^-1 )].
Moudrý toky separuje,
v zimě si dovlhčí levou zadní,
no, a letní odvlhčení ... ale to už jsem tu zmiňoval vícekrát.
No, chytrý, ten toky MAZANĚ spojí,
ale ke všemu
si prohodí "léto a zimu,"
poplete si akumulaci (sorpci) a difuzi (selektivnost s vlivem SMĚRU difuze jednotlivých komponent ...),
zapomene na vliv času ("ucpávání filtrů")
a provozních peněz ("aktivní uhlí je za hubičku" :twisted: ...)
... a?
Neočekávené! Kyselé Ksichty.

A je úplně jedno, jestli se zvedne CHYTRÁKOVI V OASTÓŠCE podíl ftalátů, prdů či vlhka, CO2 nebo CO, ...
Prostě na jeden pozitivní přínos řeší chytrolín pět průserů.
Za den si vrátí zpět až 4kg (střídměji 2kg) H2O z deseti uvnitř vyprodukovaných,
ale zvýší si !NAVÍC! dvacet položek negativních agencií o 3% až 20%.
A ona taková cirkulace radonu nebo CO není zrovna to pravé ořechové ...
ono i s obyčejnou strojní ventilací "ředěním"
těch pár procent (ne navíc) může být "koncentrace neslučitelná s životem".

Jednou v půlhodinové koncentraci, jindy ve třicetileté ...

PPPS?
A argumentovat tím, že jsou lidé, co s ACH cca 1.5 nevětrají, jak je zima dlouhá?
Ale větrají, ať chtějí či nechtějí, větrají.
Jo, kdo má ACH<0.075 a zapomene otevřít okna, ten to má HODNĚ BLBÝ.
A když je Chytrák otevře
v "klendře"
pořádně,
na pár minut
a nemá do PASTÓŠKY
ŘÍZENÝ LOCHNY ...
i když nebude muset otevírat návštěvám,
budou se mu postupně "poscávat" takové části obvodových konstrukcí, kde by to nikdy nečekal.

iGoNY
Uživatelský avatar
metball
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 888
Registrován: 18 dub 2011, 20:29

od Petka » 06 úno 2015, 12:03

Metball: Vy jste Radek Němec?
metball píše: Ave, nedusí, žijí ...argumentovat tím, že jsou lidé, co s ACH cca 1.5 nevětrají, jak je zima dlouhá?
Ale větrají, ať chtějí či nechtějí, větrají.
Jo, kdo má ACH<0.075 a zapomene otevřít okna, ten to má HODNĚ BLBÝ.


Potvrzujete jeho úvahu, že i lidi bez strojního větrání - v ě t r a j í. To znamená, že koncentraci formaldehydu drží na nějaký hodnotě. Když se na tohle větrání vezme technika a místo oken větrají větráky, taky se větrá. Když se nezačne luftovat víc než oknama, bude koncentrace stejná a ten ACH se na 0% nevyvětrá?
metball píše:Prostě na jeden pozitivní přínos řeší chytrolín pět průserů.
Za den si vrátí zpět až 4kg (střídměji 2kg) H2O z deseti uvnitř vyprodukovaných,
ale zvýší si !NAVÍC! dvacet položek negativních agencií o 3% až 20%.

Tohle je jádro pudla!!!! Jedním sporadickým přínosem se zadělá na zbytečný problémy. Zbytečný , zbytečný, zbytečný.
Možná je to taktika maketingáčů v čele s Divou Bárou paradoxně od Němcový udělat z Němce (Metballa) blázna, co straší lidi............vždyť ono se to stejně vyvětrá! Houby s voctem vyvětrá! Georgové a Gisbernové zase pletou levný nákup s podstatou zbytečnýho vracení ACH.
ACH JO!
Šlápnou společně do stejného lejníčka a pak se uklidňují, že to zas tak nesmrdí a z podrážek to stejně za čas opadá. Hlavně že ty botky vyšly na tržnici levně. Úplně mimo mísu, ve který se probírá, jestli má smysl do auta nastupovat přes trávník. Že lidi z měst věděj, co takový štráfy zeleně schovávají za nebezpečí a jak to jde blbě dolů z koberečků v autě. Šlapat zbytečně na pokálený trávník je stejná hloupost jako zbytečně vracet ACH.
Jsou tady ty hádky uměle vyvolaný nebo je někdo řídí a z povzdálí si mne ruce, jak se ten průser se zpětným vracením vlhkosti ZAKECAL?
Divá Bára šikovně používá takové ty moderní oblbovačky.
Takže to zkusím jako ona
Hezký den, lidičkové.... a myslete pozitivně :D :D :D
Sluníčkový víkend.
Petka
Petka
 

od george_1 » 06 úno 2015, 12:25

Samozřejmě, ve starších domech,nebo obecně domech bez těsných oken,dveří, neprodyšných izolací, je situace jiná, tam probíhá výměna vzduchu kolikrát aniž by chtěli. Já měl na mysli domy, které jsou zatepleny polystyrenem,mají plastová okna, která jsou neustále zavřená. A takových je většina, neviděl jsem takový dům s otevřeným oknem nyní,když mrzne a to se schválně dívám :)

to Igony - já vím že se Vám to nelíbí, ale my zatím pořád klimou topíme jako hlavním zdrojem. Zima od nohou nám není - máme teplé krytiny a v obýváku 23, v ložnici a zadním pokoji to neklesá pod 21.Dokud nepříjdou větší mrazy jak -15, tak to vůbec nemusím řešit a zatím to vypadá že ani tuto zimu větší mrazy nepříjdou. Klima nejede ani nonstop, máme vnitřní zisky a malou ztrátu. Spotřeba na topení v nynějším počasí je cca 6kWh/24h/cca 115m2 plochy + pak ty vnitřní zisky z vaření, LED tv 90W,notebook, 2 dospělí,jedno dítě. Rekuperace je do 1kW za den(jede na nejnižší otáčky nonstop. Nevím jak co nejpřesněji změřit spotřebu,mám jen takový ten měřák do zásuvky, takže odečítá každý den hodiny venku, abych měl představu. Ale to sem nepatří,je to offtopic,jen jsem chtěl na to zareagovat. To co někde nefunguje neznamená že nefunguje nikde.Podobně jako s entalpickým výměníkem, pokud ho někdo má, neznamená to přeci že je to magor,co má špinavý vzduch a do roka umře na otravu formaldehydem. Sám jakožto určitě odborník musíte kroutit hlavou nad tím, co vše jsou schopni lidi napsat do fór a navíc to vydávat za pravdy a šířit to dále(nebavím se o názorech, ten může mít kdokoliv jakýkoliv, stejně jako zkušenosti). Pokud ale má k tomu někdo podložené údaje, tak prosím, to je jiná situace.

Ještě se tu objevila reakce Petry..ne, metbal není pan Němec.. a ACH je výměna vzduchu, kolik se dokáže samovolně vyměnit objemu vzduchu bez větrání. Snad jsem to nepopletl.Nikoliv vracení škodlivin.
Ano,to je jádro pudla, protože pokud má někdo těsnější dům, k čemu kolikrát právě stačí nová okna a izolace, určitě adekvátně nevětrá. Ty koncetrace škodlivin budou v každém domě různé, nejde říct "tak je to všude". Trend je ale zřejmý, stavět se mohou a budou už jen těsnější domy. Sám nevím zda je to správně, nicméně z toho vychází jakási potřeba větrání, které ve starších domech probíhalo samovolně(na úkor tepelných ztrát).

Nevím proč se zde píše o nějakých marketingáčích, ti jsou naopak prodejci HRV jednotek, v ČR se ERV téměř nenabízí. Já jsem jen uživatel a "Gisbern" byl,nebo je zájemce o koupi. Ani jeden z nás není prodejce,či dovozce,nebo nijak z toho neprofitujeme, nedělejte z toho něco co není. Zase se diskuze zvrhla někam, kde neměla být. Proto jsem si říkal že už nebudu reagovat a vždycky to poruším a pak jsem na sebe naštvaný. Ono v ČR je patrně vždy lepší držet hubu a krok.
Uživatelský avatar
george_1
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 35
Registrován: 22 lis 2014, 14:46

od Ferin » 06 úno 2015, 13:28

george_1 píše: v ložnici to neklesá pod 21.


To sem uvádíte jako pozitivum? ;)
Uživatelský avatar
Ferin
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 290
Registrován: 25 srp 2013, 21:37

od george_1 » 06 úno 2015, 14:25

Nevím jak to myslíte, ale jestli narážíte na tu teplotu, tak pro někoho to je moc,pro někoho málo,nám to vyhovuje. Vám třeba vyhovuje něco jiného, budiž. Ale už je to offtopic a za to si mohu sám že jsem tak odbočil.
Uživatelský avatar
george_1
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 35
Registrován: 22 lis 2014, 14:46

od gisbern » 06 úno 2015, 14:39

To Petka:
Ja si vubec nemyslim, ze by byla rekuperacni jednotka 100% potrebna. Pokud nebudu liny si
3x, 4x za den kratkodobe vyvetrat okny tak to nebudu resit a zadny roury si v baraku nedelam. Pridalo mi to dost prace. Ani nepredpokladam, ani nechci mit jednotku zapnutou nonstop. Ale to uz jsem psal na zacatku. S nejakou urputnou vzduchotesnosti a blower testem si hlavu nelamu.

Me prisel entalpicky vymenik pro me potreby jako lepsi oproti klasickemu proto, ze se na nem nema co ohrivat, tzn. pri narazovem pusteni ventilace mi dle meho laickeho nazoru pujde drive teply vzduch, nez u klasickeho krizoveho hlinikoveho, mozna ne. Dozvedet se to nemam jak, pac tady je jeden konkretni uzivatel a milion zarputilejch teoretiku, vcetne Vas. Vite co je na cele veci nejzabavnejsi? NIKDO z Vas jeste v zivote zadnej formaldehyd nevidel, ale pracujete tady s nim, jako by se nechumelilo. Kur..va meril nekdo z Vas nekdy v zivote nejakou koncentraci, konkretne? Nemeril. A vite proc? Protoze Vam je to taky burt. Pokud by Vam tak vadil, nechate si ho v baraku zmerit. A uz Vas slysim: Ale ja si ho vyvetram voknama. Hov..no, a co kdyz ne? Co kdyz ten previt ma nozicky a rucicky a drzi se nekde v koute a tise se Vam tlemi ? He?

Mam takovej pocit, vobcas kdyz to tady ctu, ze vetsina tech teoretiku ma doma skryte doma entalpicky vymenik pochybne kvality, zije v dome s vysokou koncentraci blbosti rozpustenou v plynnem skupenstvi a ten vymenik jim to ne a ne vyvetrat. Asi ma o dost mensi molekuly nez H2O. A protoze nemaji svoje vlastni zkusenosti, v zivote nic takoveho nevideli a hlavne tomu rozumi jak koza petrzeli, predhazuji nam odkazy na jedineho cloveka, ktery mel o cele veci nejake poneti (p. Sperl), ktery nam ale bohuzel nic uz nepovi...

Za me, pokud najdu nejaky laciny krizovy vymenik za rozumnou cenu s malym hlukem, a bude mi vyhovovat rychlost ohrati vymeniku, nebo nejakou funkci ze mi nepusti venkovni nasavani dokud nebude vymenik ohraty, nebudu to resit. Pokud ne, budu holt odsouzeny se tady prosekavat fromahldeydem...
Uživatelský avatar
gisbern
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2015, 23:22

od Petka » 06 úno 2015, 15:26

gisbern píše:NIKDO z Vas jeste v zivote zadnej formaldehyd nevidel, ale pracujete tady s nim, jako by se nechumelilo. Kur..va meril nekdo z Vas nekdy v zivote nejakou koncentraci, konkretne? Nemeril. A vite proc? Protoze Vam je to taky burt. Pokud by Vam tak vadil, nechate si ho v baraku zmerit. A uz Vas slysim: Ale ja si ho vyvetram voknama. Hov..no, a co kdyz ne? Co kdyz ten previt ma nozicky a rucicky a drzi se nekde v koute a tise se Vam tlemi ? He?

Mně to tedy buřt není. Nikdy jsem neměřila škodlivost pasivního kouření a taky na ozdravný pobyt děti do zahulený putiky nepošlu. Nikdy jsem neměřila žádnou koncentraci uvolňovaných sajrajtů a přesto věřim, že plasty z Číny na tom můžou být dost zle. Nikdy jsem si nenechala dělat rozbor kuřat, salámů, sušenek ani Coca-coly a přesto jsem se dneska už naučila koukat na cedulky se složením. Neni mu buřt, co láduju do dětí a čím by se nejraději ládovaly samy.
Ta diskuze se ale točí pořád jinam.
Vadí vám, že má kýbl díru? Má smysl diskutovat, jestli je malá nebo velká? Jestli z kýblu teče na zem čistá voda nebo malinovka?
Mně to můj ženský mozek asi nebere. Za stejný peníze nebo ještě se slevou můžu koupit kýbl bez díry a vy mi tady doporučujete koupit dražší s dírou. :roll:
Kdybyste diskutovali jestli mám koupit právě kýbl s kopretinou a za super cenu a ještě jste mi ukázali že je mají za kopcem nejlevnějc. Plácnem si a jsem ráda za typ. Tady se ale řeší stejně velký, stejně drahý, stejně milý, stejně plastový, stejně červený KÝBL -jen jeden má a druhý nemá prasklinu!
Petka
 

od gisbern » 06 úno 2015, 17:37

To Petka:

Kristepane a kdo Vam zaruci, ze jste si koupila ten kybl nederavej ???? Ted si zahraju na vsechny ty teoretiky a odpurce entalpie tady.

Protiproudy vymenik bude asi dost mechanicky narocna prace. Nikdy jsem ho nevidel ale z meho pohledu tam je urcite prostor na chybu a deravej bejt muze, anzto se tam pracuje s dost tenkymi vrstvami. Tak. Vyrobce ho odzkousi, namontuje do bedny a nalozi ho Frantovi Vorezprutovi, kterej pro nej jezdi, na korbu a jede se. Franta s tim dvakrat veme zatacku pod plnym a neco tam prdne. Franta tomu nevenuje pozornost, pac si rekne, voni to nepoznaj... Nebo tam muze bejt dira hned od zacatku, pripadne se tam mohou trhliny tvorit starnutim materialu. Ptam se: Vy to poznate, ze to bude deravy? Dale muzu pokracovat, vymeniky se pokud je mi znamo vyrabeji z hliniku, nebo pak nejakeho plastu apod. O skodlivosti hliniku muzeme vest zrovnatakovou debatu jako o tom Vasem higgsove bosonu (HCHO). Dale je na rade plast - jste si tak 100% jista, ze se z toho plastu nic neuvolnuje? Ze Vam to vyrobce potvrzuje tady na tom lejstru? Ze uz jste to nekde slysela? Ano spravne.... tady v diskuzi, kdyz jste poukazovali na to, ze lejstro od VUT je PR....
Uživatelský avatar
gisbern
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2015, 23:22

od Návštěvník » 06 úno 2015, 19:59

To je argumentace jak od vietnamskýho trhovce. Takže můžu koupit rovnou kýbl s dírou, protože ten bez díry možná nějakou má a časem se taky trhne. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zato ten s dírou už jednu má a tak to horší být nemůže :lol: :lol: :lol: :lol: Takže je vlastně lepší si za díru rovnou připlatit, takovou srandu jsem ani na víkend nečekala.
Máte tam ještě nějakou podobnou? Brečim tu smíchy. Jestli jsou všichni Češi takoví, tak si vážně otevřu krám. :lol: :lol: :lol: :lol: Ještě něco, prosííím.
Návštěvník
 

od Radek Němec » 06 úno 2015, 20:23

@ gisbern
Představte si, že výrobce nabízí dvě identické větrací jednotky za 15 tis. Kč a nabízí volbu výměníku. Za entalpický si musíte 25% ceny RJ připlatit. Jaký výměník si vyberete?
Radek Němec
 

PředchozíDalší

Zpět na Ekonomika

cron