Riesenie rekuperacie v bungalove

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Peter » 25 úno 2015, 22:45

Dobry den,rekuperaciou som sa nikdy nezaoberal,takže nejake velke vedomosti o tejto tematike nemam. Prisiel cas ,ze sa musim tymto zaoberať nakolko musim riesit stavbu bungalovu pre dceru ktora je v zahranici. Takze zakladne udaje buduceho domu rozmer 13x13m ,130m² užitkovej plochy, obvodove steny ytong lambda 30 +20izol. ,podlaha 20cm, strop 40cm,izolacne 3 sklo. Kurenie teplovodne podlahove elektr.,uvažujem akumulačny krb.,rekuperacia. Uvažujem o rekup. Nilan vpl 15 + trubice FU/HP 15.
Ako som vravel moc tomu nerozumiem a preto by som prijal nejake odborne stanovisko k tomuto navrhu. Ďakujem Peter
Uživatelský avatar
Peter
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 úno 2015, 21:11

od jpe » 25 úno 2015, 23:34

Změnil bych Ytong za vápenopísek. Budete dělat dvouvrstvé zdivo, tak bych stěny udělal dostatečně nosné, pevné a s akumulací, zateplení už je shodné.
jpe
 

od Peter » 26 úno 2015, 19:03

Ytong by som už neriešil,skôr by ma zaujimali technicke veci ako rekuperacia pripadne kurenie.Peter
Uživatelský avatar
Peter
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 úno 2015, 21:11

od marti12 » 28 úno 2015, 00:32

Peter píše:Uvažujem o rekup. Nilan vpl 15 + trubice FU/HP 15.
Ako som vravel moc tomu nerozumiem a preto by som prijal nejake odborne stanovisko k tomuto navrhu. Ďakujem Peter
Tohle není moc známá kombinace, ale myslím si, že je to technicky opravdu povedené. škoda, že to nemají v jedný skříni jako u větším průmyslových řešení. Kdysi se mi podařilo koupit z končící fabriky stojanovou vrtačku za hubičku. Není to nic obřího, ale i tak se mi známý posmívali. Ta vrtačka už měla odlouženo pár sezón a drží bez problémů a vrtání není souboj o díru ale radost. Podobně jsem kdysi opatřil průmyslový vysavač , přesvědčil jsem i manželku na nákup takových poloprofesionálních zařízení do kuchyně. Designově to nejsou poplastované líbivé hračky ale skuteční pomocníci a já mám tato průmyslová řešení rád. Podobně vnímám i zařízení VPL15 a hlavně tepelný trubice. Myslím si, že v principu asi není lepší kombinace v rekuperaci, kde jde jen o větrání. Někde jsem i četl, že je dobré vybírat dodávku u výrobců, co dělají i náklaďáky. Naopak ti, co dělají jen osobáky a pokusí se o dodávku, že to není ono. Asi na tom něco bude. Právě VPL 15 mi přijde, že jakoby nepatří mezi běžný komerční větrací jednotky. Přijde mi zmenšenina velkého průmyslového řešení a to se mi na tom líbí.
marti12
 


Zpět na Ekonomika

cron