Vaillant recoVAIR 360/4

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od JakeS » 07 pro 2015, 15:06

Dobrý den,

nějaké názory případně zkušenosti s touto jednotkou ? Zásadní nedostatky, příp. výhody (v rámci PASIVNÍCH rekuperací)?
Popis zde : http://www.vaillant.cz/downloads/projek ... 425632.pdf
případně více dat a méně omáčky zde : http://www.vaillant.de/downloads-1/zert ... 579293.pdf

Výměník EPP -365x365x350mm - 64 desek, motory EBM-PAPST K3G-190-RD145-15
Uživatelský avatar
JakeS
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 20
Registrován: 22 črc 2015, 14:48

od Leonardo » 07 pro 2015, 18:29

Nic nového. Na 2stranu moc nového očekávat nelze. Výměník Recair, motory EBMPapst. Pořád dokola to samé. Zaměřil bych se na cenu a pokud bude výhodná a chcete jen pasivku, tak klidně ano. Já jen nemám rád předehřevy v jednotce.
Leonardo
 

od JakeS » 07 pro 2015, 19:26

Díky za názor.

Vidím to stejně a právě že bych ji i s TČ mohl mít za solidní cenu. Navíc výhoda jedné regulace. Jen jsem se chtěl zeptat odborníků, nebo případných uživatelů, jestli nevidí nějakou masařku.

Jaká je nevýhoda integrovaného předehřevu ?
Uživatelský avatar
JakeS
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 20
Registrován: 22 črc 2015, 14:48

od Leonardo » 07 pro 2015, 19:45

Když se v pasivce topí, prohřívá se celá bedna a snižuje se účinnost. Navíc se musí izolovat poměrně masivně sací potrubí a pokud není jednotky hned u zdi, je to zbytečně moc izolace. Když dáte externí předehřev hned ke zdi, dál už může být sací trubka s běžnou izolací cca 20 mm. Určitě bych také přemýšlel o nějakém dohřevu. Přeci jenom je to pasivka a když z toho i při teplotách nad nulou fučí jen něco kolem 18-20°C, je to pocitově ještě o něco míň a to si nikdo v novém domě nezaslouží.
Leonardo
 

od zumik » 07 pro 2015, 20:58

No pořád je to víc, než z otevřeného okna :-D.
Uživatelský avatar
zumik
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13 zář 2013, 09:13

od mao » 08 srp 2017, 08:28

má někdo reálnou zkušenosti s rekuperacemi Vaillant recovair jak typ 260, tak 360? budu dávat tuhle jednotku, akorát nevím kterou zda bude stačit 260 a nebo jít do 360, cenový rozdíl 10tis.....mám podlahovou plochu podkrovního domu cca 220m2, obsahově cca 550m3.

jednotky se liší pouze výkonem ventilátorů, pak tam je samozřejmě vyšší spotřeba min. i max a vyšší spotřeba integrovaného článku ochrany před zamrznutím.

zde je prospekt a technický list v jednom ke stáhnutí
https://www.rekuperacevaillant.cz/

co se týká topení,chlazení a ohřev TUV, tak to dodává tepelné čerpadlo Vaillant země-voda s plošným kolektorem výkonu 5,3 kw do podlahovky.
Uživatelský avatar
mao
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 srp 2015, 20:23

od Vont » 08 srp 2017, 15:08

Jestli to není nějaká reklama na Vaillant za 66 000 Kč, tak si vyber úplně jinou jednotku. Několikrát tu zaznělo, že klasiká pasivka za tyhle peníze je zbytečně drahá. Stačit ti bude i 260 m3/h. Většina domů stejně větrá trvale v rozmezí 100-150 m3/h. Značkovou jednotku se stejným výměníkem můžeš mít i o 20 000 levnější a neznačkovou koupíš za polovinu ceny. Je to tvoje věc, ale já bych nechtěl ani jednu z nabízených. Zkus se zeptat u Vaillantů, kdo to pro ně vyrábí :lol: .
Vont
 

od mao » 15 srp 2017, 10:01

díky za odpověď...cílená reklama to není, prostě vybírám jednotku a s výrobky Vaillant co se týká tepelných čerpadel co si dávali rodiče a já, tak jsme max. spokojeni a myslím, že mají i rekuperace kvalitně provedené a vychytané i co se řízení týče..dokáže to komunikovat s ovládáním co je na čerpadlo vše v jednom a taky to lze ovládat potom přes net..četl jsem instalační a uživatelský návod. Tepelné čerpadla se vyrábí přímo v Německu, takže předpokládám, že rekuperace taky. automaticky si řídí výkon podle vlhkosti a jsou tam možná i další nastavení.

https://www.vaillant.cz/downloads/n-vod ... 425776.pdf

teď k tomu výběru...pokud se budu bavit o ceně kolem 55tis s dph, pořád je rozdíl 10tis mezi slabší (260) a silnější jednotkou(360), rozdílnost je pouze ve ventilátorech. rozvody mám udělány pro přízemí s plochých plastových kanálů s odbočkami 45o 220x60 (2 přívody a 3 odvody) a pro podkroví ze spira 125mm s odbočkami 45o (3 odvody a 2 přívody)...jedná se o vcelku delší trasy k místku, kde bude rekuperační jednotka...největší délka až 16m. rozvody jsem si dělal sám. teď je otázka jak je to v tomto případě s tlakovými ztrátami vs podlahová plocha domu potažmo objem a slabší a silnější rekuperace....slabší bude muset jet standartně asi na střední výkon, což silnější by mohla jet na nížší výkon při zachování výměny stejného objemu vzduchu.

potom ještě se tam promítá spotřeba

...slabší (260) je od cca 15 W do 170W a integrovaný předehřev má 1000W
...silnější (360) je od cca 23 W do 342W a integrovaný předehřev má 1500W

nevím jak se to může projevit na spotřebě třeba u té silnější pokud bude muset jet v zimě předehřev při mínusových teplotách zda jede pořád nebo spíná a vypíná...jelikož 1500W má zhruba spotřebu tepelné čerpadlo země-voda, které tam mám, ale to udělá 4x více energie při tomhle příkonu...TZ domu je 4,5 kw při -15 oC

teoreticky by mohla silnější vydržet déle, když pojede na menší výkon?

jinak nevím jakou jinou pasivn jednotku, která vychází levně? potřebuji certifikovanou pro zelenou úsporám a ne podstropní tzn. na zeď.

díííky za vyjádření
Uživatelský avatar
mao
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 srp 2015, 20:23

od vernon » 15 srp 2017, 15:09

Netušim, jak je to s rekuperačními jednotkami, ale dá se předpokládat podobně jako třeba s bojlerem s tepelným čerpadlem, který pro ně vyrábí Nilan. Když má nějaká firma v nabídce jen dva typy jednotek, skoro jistě to bude nějaký OEM. To samozřejmě nemusí znamenat nějaký problém s kvalitou, je to jen informace. Jak si s ní někdo naloží, je už jeho věc.
Typů jednotek pod 50.000 Kč i s registrací NZU je hodně. Zkuste obrácený postup. Nejběžnější kvalitní značky u nás dohledejte v seznamu NZU (určitě Atrea, Nilan, Zehnder, Brink..), takže už jenom najít správné typy kolem uvedené cenové hranice. Např. základní Atrea Easy 300 kolem 30.000 Kč nebo Nilan Comfort 308 cena kolem 45.000 Kč, u Zehnderu nic výhodného v limitu 50.000 Kč nenajdete a Brink se dá pořídit mírně nad za 59.000 Kč.
Přílohy
vai.JPG
vernon
 

od mao » 16 srp 2017, 21:36

děkuji za odpověď....ono právě ani tak se neptám jakou ještě jednotku, protože ostatní taky nevychází nějak extra cenové dostupněji jak jste zmiňoval...ale spíš teda zda výkonově Vaillant 260 a 360 na ten můj dům a moje rozvody.

jinak je mě jedno kde se Vaillant vyrábí nebo kdo to pro ně vyrábí...můžu se zeptat, vím, že mají kvalitní věci. kdybych neměl vyřešeno levně vytápění a potažmo i chlazení, tak bych šel klidně do aktivní rekuperace Nilan VPL 15, ale při tom co mám se to neoplatí a je to zbytečná věc....navíc mám ještě teplovzdušnou krbovou vložku se zadním přikládáním (bez rozvodů vzduchu do místností)....desginová i funkční záležitost, kterou jsme chtěli....nevím jak dokáže rekuperace z obývacího pokoje roztahat po domě díky proudění vzduchu, do jaké míry?
Uživatelský avatar
mao
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 srp 2015, 20:23


Zpět na Ekonomika

cron