Nilan investiční voucher

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Mixes » 11 led 2017, 11:25

Na webu Nilanu vidím, že místo přímých slev dávají možnost koupit investiční voucher v hodnotě 10 tis (sleva 20 tis při nákupu za 3 měsíce) nebo 15 tis (sleva 30 tis při nákupu za 6 měsíců). Je to samozřejmě jejich věc jak si cenovou politiku nastaví, ale zaráží mě to z několika důvodů.

Za prvé, o možnost uplatnění slevy jsou ukráceni lidi, co se pro Nilan rozhodnou na poslední chvíli. Odměňovat někoho za věrnost je blbost, jsou to pro Nilan stejné peníze.

Za druhé, investiční voucher není spjat s konkrétním produktem a je tak nesmysl argumentovat tím, že "Díky objednávce většího množství jednotek najednou dojde ke snížení výrobních i transportních nákladů a tyto úspory můžeme promítnout do poskytnuté slevy." - ano, to píšou na webu.

Za třetí, nevbuzuje to u mě žádnou důvěru. Jediný efekt tohoto voucheru je v cash-flow, kdy si zákazník část zařízení předplatí v čase. Takový krok bych čekal od firmy v cash-flow potížích. Připomíná mi to Sky Europe krátce před krachem, kdy prodávali cokoliv za cokoliv.

Za čtvrté, zdejší Nilankorps se několik let bije do prsou, že slevy jsou pro smažky a pak zde existuje tento obskurní slevový systém.

Předchozí duo-slevy dávali jasný smysl. Tohle mi přijde jako past. Ledaže by Nilan měl ambice vytvořit Burzu investičních voucherů.

Byl jsem rozhodnutý pro Nilan, ale tohle mě slušně nahlodalo.
Uživatelský avatar
Mixes
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2017, 12:50

od Brůna ml. » 11 led 2017, 17:01

Mně se to zdá naopak dost chytrý. Málokdo kupuje jednotku na poslední chvíli. Jednotka se dává do domu nakonec a lidí, co o stavbě nepřemýšlejí, je mizivé procento. Vzduchotechnika má několik fází, nejdřív projekt, montáž rozvodů a to je dost času na nákup jednotky. Mluvím o nákupu a ne o výběru nebo konceptu domu. Když prodají vouchery, stejně už vědí, o jaký jednotky se jedná. Jsou na trhu už dlouho, aby věděli, kolik jakých jednotek prodají a uměli to vyhodnotit. Jenže tady vůbec nejde o cash-flow, když si to přepočtete, byly by to drahé peníze. Tady jde o to plánování. Že? Řekl bych, že v obchodě ani ve výrobě neděláte. Co?
Brůna ml.
 

od BaR » 11 led 2017, 17:16

Před časem jsem u Nilanu kupoval jednotku Compact K a toho voucheru jsem využil, tak se můžu trochu podělit. Věděl jsem, že osazovat jednotku budu až za delší dobu (nejpozději o Vánocích jsem chtěl bydlet), tak jsem si v dubnu voucher koupil. Navíc jsem byl předem rozhodnutý, že půjdu do Nilanu a řešil jsem jen, jestli do jednotky VP18 nebo Compact (zatím to nejlepší, co je na trhu). Neznám z okolí nikoho, kdo by řešil rekuperaci až na poslední chvíli. Leda někdo, kdo se o svojí stavbu nestará a vše nechává na poslední chvíli. Nebo na realizančních firmách. To mi přijde trošku zcestné. Rekuperaci jsem začal řešit už s projektem, tak jsem věděl asi rok dopředu, co mám vše řešit. Lepší dříve, než později. Těch 6 měsíců mi přišlo vhod a prvotně jsem na tom neshledal nic špatného. Ba naopak. Mám nechat ležet 15.000 Kč na účtu, kde dostanu 0,01% úrok nebo koupit voucher a opravdu po 6 měsících dostat slevu 30.000 Kč? Ale chápu, že jsem si jí koupil za 15 000 Kč. Lepší něco, než nic. Z jednotky mi nakonec odečetli 30.000 Kč, což u Compactu udělalo docela dost.

....
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od BaR » 11 led 2017, 17:17

....

Když jsem komunikoval s obchodním zástupcem Nilanu, řekl mi, že voucher je pouze na aktivní rekuperace a dokonce i psal typy, takže není pravda, že by nebyl voucher spjat s "konkrétním" produktem. Vztahuje se to asi na 4 jednotky, takže zde jste přestřelil. Mají to i v ceníku zobrazeno i s nějakým "prapodivným" přepočtem. Pokud byste chtěl použít voucher na pasivní rekuperaci, tak máte pravdu, že zde byste ostrouhal. Navíc bych se nepouštěl do hodnocení formy jejich slev. Celkový jejich přístup mi přišel opravdu profesionální. Pomohli mi i se spoustou jiných věcí a tak nemůžu na ně říct křivého slůvka.

Jak si firma stojí finančně, to opravdu nevím a ani mi nepřísluší se v tom šťourat. Pro mě bylo důležité, i když to bude vypadat sobecky, že moje jednotka dojde v pořádku a bude fungovat. Co se stane s firmou, to už mě tak netrápí a je to záležitost čistě té firmy. Zkuste se ale podívat někam do rejstříku dlužníků, jestli nejsou dle Vás v úpadku a nemají miliardy dluhů. V morálním úpadu mi tu přijde někdo jiný. Neustále tu vytváříte domněnky, které nemáte jakkoliv podložené. Doporučil bych Vám přečíst si, poslechnout si nebo podívat se na Čtyři dohody od Miguela Ángela Ruize, kde je o domněnkách jedna kapitola. Možná by Vás to trošku změnilo.

Že by se Nilan nějak vymezoval vůči slevám, toho jsem si nikde, ani zde na fóru, nevšiml. Co je sleduji, nabízejí slevy skoro neustále (40 let Nilan, Vámi zmíněné DUO, voucher,...) Zajímal by mě Váš zdroj, abych si mohl dát příště pozor a sousedovi je nedoporučil. Jako smažka si nepřipadám. Když mám možnost, tak slevy rád využiji a nevidím na tom nic smažkojidního. Ale budiž, je to Váš názor.

....
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od BaR » 11 led 2017, 17:18

....

Pokud jste se rozhodl pro někoho jiného jen z důvodu formy poskytnuté slevy, tak je mi Vás upřímně líto. Ale to je Vaše věc. :) Kdybych si měl koupit raději trabanta místo BMW jen proto, že mi trabant dá přímou slevu, tak to bych si nafackoval.

BaR
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od Zohan » 11 led 2017, 17:35

Jéééžiš, to jsou zase kecy. Když nechceš voucher, kup si to v plný palbě. Ta možnost tam je. Není to jako v Penny, že zboží v akci hrdě za plnou cenu nekoupíš. Ale můžeš dát dýško pokladní :lol:
Zohan
 

od BaR » 11 led 2017, 18:53

Pokud sleva nevoní, je tu ještě možnost koupit si to v Rakousku nebo Německu za dvojnásobnou nebo trojnásobnou cenu. Tím ten Nilan na pokraj krachu přivedete. Navíc to ještě natřete těm smažkám. Dvě mouchy jednou ranou, no neberte to. Ach jo.
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od Mixes » 11 led 2017, 19:33

Vidím, že BaR se zaregistroval jen aby se k dané věci vyjádřil na obranu Nilanu a to hned 4x. Nevím, zda to máte jako pracovní náplň, anebo je to koníček. V každém případě je to směšné.

Slovo smažka jsem trochu přestřelil, ale ohledně slev zde bylo napsáno mnoho. Vcelku správně zde žadatelům vysvětlili, že v realitě žádná sleva neexistuje. Vždy je to jen na oblbnutí zákazníka před regálem. Také jsem odpůrce slev, protože z obchodního hlediska je to spirála ke dnu a navíc je to vůči zákazníkům nekorektní. Velmi správně zde někdo v minulosti vyzdvihl, že je nekorektní, aby člověk A koupil za 1000 a člověk B pár minut po něm za 800. A přesně to se zde děje. Ale jasně, tohle vymyslel Nilan, takže je to pecka.
Uživatelský avatar
Mixes
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2017, 12:50

od Mixes » 11 led 2017, 19:39

Ještě k argumentu o plánování - s ohledem na dlouhou platnost těch voucherů (tuším od 2015 do 2018) je ten argument úplně mimo. Stejně tak je jedno, zda se to týká 4 nebo 40 produktů. To jako když koupím voucher, tak objednají z Dánska na sklad všechny 4 typy?
Uživatelský avatar
Mixes
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2017, 12:50

od Joseph_Brno » 12 led 2017, 07:18

Taky jsem nad tím vouchrem (15tis) uvažoval, ale nevím jestli letos začnu stavět, čekám na doplnění územního plánu (už dva roky). jak ten projekt projde, tak ho nejspíš koupím.
Uživatelský avatar
Joseph_Brno
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 20
Registrován: 03 říj 2016, 11:06
Bydliště: Brno

od třeba Mára » 12 led 2017, 09:52

Mixes píše:Ještě k argumentu o plánování - s ohledem na dlouhou platnost těch voucherů (tuším od 2015 do 2018) je ten argument úplně mimo. Stejně tak je jedno, zda se to týká 4 nebo 40 produktů. To jako když koupím voucher, tak objednají z Dánska na sklad všechny 4 typy?
Michale, vůbec jsi nepochopil, jak ta akce funguje. Myslíš, že někdo přijde do Nilanu a řekne, že chce voucher, poděkuje a odejde? Obchodník přece ví, komu voucher prodává a minimálně hrubou představu o výběru jednotky má. Podle voucherů indikují zájem, když by ses lépe podíval, voucher platí na rok. A nakoupí na sklad. Každá výroba chce nějaký výhled a každý prodejce ví, co se nejvíc prodává. Každá šikovná prodavačka v potravinách, ví, co objednat od dealerů a kolik. Tohle je úplně o ničem jiném. Jestli je to tu něčí úderka? Prosim, ale já blbosti od spokojených zákazníků přeskakuju. Zajímají mě faktické věci bez doporučujících klišé a jiných kravin a básniček. Všeho je tu dost.
třeba Mára
 

od BaR » 12 led 2017, 10:42

Pane Mixesi,

toto fórum sleduji již pěknou řádku let a získal jsem zde spoustu inspirace ke stavbě RD. Kdy jste se zaregistroval Vy? Mohl jsem napsat jen jako host, ale zaregistroval jsem se. A ne jen abych se vyjádřil k Vašemu dotazu, ale mám opravdu v plánu se podělit o další zkušenosti. Takže jen kvůli Vám jsem se opravdu nezaregistroval. Je fakt, že jste mě k registraci trochu popíchl i svým způsobem Vy. Měl jsem potřebu se se svými zkušenostmi k investičnímu voucheru vyjádřit, protože jsem ho využil. Nedotazoval jste se právě na zkušenosti ostatních? Nebo to byla jen řečnická otázka? Voucher mi přišel jako dobrý tah a Vy jste to pomluvil od shora dolů, aniž byste měl sebemenší zkušenost. A když Vám někdo svou zkušenost napíše, hledáte jen negativa. Vím, docela naštve, když něco funguje. Ale tak to chodí. Na internetu si lidi jen stěžují a kydají špínu na firmy, které jim něco dělali a byli s ní nespokojení. Ale abych někde viděl, že se někdo podělí o dobrou zkušenost, to jen minimálně. Ano, zastal jsem se Nilanu a nevidím na tom nic špatného. Nebo je opoziční názor špatný?! Protože jsem byl limitován 1800 znaky, musel jsem svůj příspěvek rozdělit na 3 zprávy, tudíž se nejedná o čtyřnásobné zastání, ale pouze jedno. Ptal jste se, tak jsem Vám slušně odpověděl.

...
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od BaR » 12 led 2017, 10:42

...

Jak neexistuje sleva? Zařízení VPL15 stojí třeba 90 000 Kč, Vy si koupíte za 15 000 Kč voucher a kde jste vzal těch 30 000 Kč? To je kouzlo, dar, charitativní příspěvek nebo co? Oblbnutí? Navíc, kdy se Vám v životě podaří uložit 15 000 Kč a zhodnotit je po 6 měsících o 100%? Možná jen opačně. Lichvář si u Vás uloží 5 000 Kč (půjčíte si) a zaplatíte o 100% navíc.
Nikdo Vás nenutí slevu přijmout. Můžete být korektnější a říci: "Děkuji, slevu nechci, dejte mi to za plnou cenu, tak budu spokojenější". :D Pro prodejce budete nejlepší typ zákazníka, protože si nebude muset snižovat marži. Nejde vůbec o Nilan, zastal bych se kohokoliv. Pokud je člověk "A" stydlivý a o slevu si neřekne, ostrouhá. Pokud je člověk "B" smažka, řekne si o slevu, tak jí dostane. Co je na tom špatného? Zde se dají pěkně použít moudra: Za blbost se platí. Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Ber, a nebo nech být. A zase se zastanu toho Nilanu a řeknu, že ano, Nilan má peckové zboží.

Jak psal Brůna ml., existuje nějaký harmonogram stavby. Pokud Vám někdo postaví dům od základu do konce za 3 měsíce, máte samozřejmě smůlu a voucheru nebudete moci využít. Ale Vy byste ho stejně využít nechtěl. A co je na platnosti špatně? Původně to měli jen do září 2016, ale prodloužili to a já osobně jsem za to jen rád, mohl jsem toho využít. Podívejte se na Mountfield. Akce se blíží úplně, ale úplně nejvíc ke konci a pak jí 5x prodlouží o další měsíc. Proč by objednávali 4 jednotky? Vy byste chtěl kupovat 4 jednotky? Nechápu, proč se tato diskuse ještě dále rozvíjí, myslím, že už zde bylo napsáno vše.

BaR
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od Joseph_Brno » 12 led 2017, 11:39

třeba Mára píše:Podle voucherů indikují zájem...A nakoupí na sklad... Každá výroba chce nějaký výhled.

Jsme velká firma (cca 700lidí) a skladem se nám točí obrovské množství materiálu do výroby (od šroubků až po různé plechy). Za každou skladovou položku se platí určité %, takže pokud vím, že někdo bude chtít za půl roku ten a ten výrobek, tak ho udělám aby ho včas dostal a objednám podle toho materiál aby mi moc dlouho nehnil na skladu a nemusel jsem z toho platit moc peněz.
Uživatelský avatar
Joseph_Brno
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 20
Registrován: 03 říj 2016, 11:06
Bydliště: Brno

od Mixes » 12 led 2017, 12:43

Vadí mi, že tato sleva je diskriminační. Sice neříká, že bílej za 50 a černej to má za 100, ale diskriminuje ty, kteří neměli natolik osvíceného projektanta, aby jim na začátku vysvětlil tu správnou cestu.

Přiznám se, že jen kvůli tomu jsem to vlákno nezaložil. Čekal jsem na reakce, protože po dlouhých dnech strávených čtením tohoto fóra jsem nabyl podezření, že je to cílená propaganda Nilanu. To se mi jen potvrdilo, a to dokonce s výkřičníkem. Že se zde zrovna náhodou zaregistruje po letech pasivního čtení spokojený štamgast, jen aby mi to vysvětlil, to jsem ale opravdu nečekal.

Podle databáze nic.cz vlastní doménu airforum.cz David Koranda. To je také jediný společník a jednatel Nilan s.r.o. Je tedy více než zřejmé projení tohoto fóra s produkty Nilan. Tím, že se jedná o jednatele je také více než pravděpodobné, že zde pod různými nicky působí i zaměstnanci Nilanu v rámci jejich pracovních úkolů.

Nilan nehraje fér. I obskurní server modrastrecha.cz kde o stavění radí kojící maminky přísně dodržuje, že odborník napojený na určitou firmu musí být označen. To se zde neděje a degraduje to všechny příspěvky, protože může být vše lež. Když Nilan nedokáže hrát fér ani v diskusi, co čekat od produktu?

Končím jak s tímto fórem, tak i úvahou nad pořízením Nilanu. :arrow:
Uživatelský avatar
Mixes
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2017, 12:50

od Mára » 12 led 2017, 15:08

Mixes píše:Vadí mi, že...

Michale, chápu, že když ti nedali slevu, prskáš a vztekáš se. A třeba ne, vlastně je to fuk. Všechny věci můžou mít víc barev. Ty ses registroval 1. ledna 2017, za 12 dní ti svítí vedle jména 21 příspěvků, z toho ve 66% příspěvcích kritizuješ Nilan za vouchery, neobjektivnost, zpochybňuješ vlastnosti jednotek nebo píšeš o konkurenčních zařízení Nilanu. Nikdo ti nic nesmazal nebo snad ano?
Co si mám myslet? Jsi někým motivován? Přijde mi od právně vzdělaného člověka, že by se měl chovat více korektně. Co je na internetu pravda? Kdo je kdo? Jak by sis představoval ověřování přispěvatelů? Stejně tu může sedět a jistě sedí kdokoliv z jiných marketingových oddělení. S vlastníkem domény jsi nepřišel na nic nového. Čas od času se to tu objeví. Myslíš si, že je problém doménu zaregistrovat na někoho bezejmenného a loajálního? Mně tohle naopak přijde celkem férové. Pravidla ohledně reklamy jsou jednoduchá, kdo se chce podepsat firmou, ať se podepíše. Kdo se chce schovat, ať se schová za prázdný nick, jak já. Jen se potom nesmí divit, že se na něj dívá jako na potenciálního agenta. :geek:
Mára
 

od BaR » 12 led 2017, 15:52

Kdyby měla investiční voucher Atrea, Paul nebo kdokoliv jiný, bylo by možné porovnání. Vy jste se ptal na investiční voucher Nilanu, tak je jasné, že budou reagovat Ti, kteří u Nilanu (nikde jinde voucher koupit nejde) akce využili. Nebo byste chtěl koupit voucher u Nilanu a použít ho pro Atreu, Elektrodesign nebo jiné dodavatele pasivních jednotek? Případně obráceně? Koupit u Atrei a pořídit Nilan? Svým způsobem se dá brát, že Vy jste ten troll z Nilanu a snažíte se tu negativně Nilan cpát. Protože i špatná reklama je reklama. Vy to očividně vůbec nechápete. Jsou dané podmínky, které buď splníte nebo ne. Diskriminační by bylo, kdyby se ty podmínky ohýbaly podle toho, jak si kdo pískne. Vy tu tlačíte, že chcete normální slevu bez podmínek. Pokud splní podmínky bílý nebo černý, dostanou oba, ne že jeden bude diskriminován. I když možná víte víc, než my všichni tady.

Vaše fňukání je opravdu směšné a určitě, všichni zaměstnanci Nilanu nemají nic jiného na práci, než psát tady na fóru. To samé na TZB, aj. Vlastně všichni, co tu píší, jsou Nilan sám. Proto jim trvalo 3 dny, než mi poslali cenovou nabídku a odpověď na e-mail. Museli přeci nejdříve tady psát a vynášet ty jejich "kšunty" do nebes. Jděte s tou Vaší proamerickou, proruskou, pronilanovskou propagandou někam. Jste schopný pochopit, že zkrátka jejich produkty nemají reálně v ČR konkurenci a jsou bohužel svým způsobem monopolem na aktivní rekuperaci a ohřev TUV? Nebo je tu ještě jeden, ale ten podobnou jednotku nabízí o 100 000 Kč dráž. Nemluvě ani o tom, že v Dánsku (Nilan je dánský výrobek) je nejdražší pracovní síla v EU, takže i cena by měla být úplně někde jinde.

...
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od BaR » 12 led 2017, 15:53

...

Vám nestačí sleva oproti okolním státům 100 000 Kč? Před dloooouhou dobou tu někdo vložil tabulku cen rekuperací v okolních zemích a to byste se divil.

Ano, čekal jste na reakce, ale už předem jste jejich systém slev odsoudil, aniž byste měl jakoukoliv zpětnou vazbu. Když Vám někdo odpověděl, tak je to hned agent Nilanu. Ty Novinky byste už neměl asi číst. Myslete si, co chcete. Vy jste udělal to samé. Četl jste fórum dlouho a zaregistroval se 1. ledna 2017 a začal na něco reagovat. Proč já bych se nemohl zaregistrovat 11. ledna 2017 a zareagovat zrovna na Váš příspěvek, když mám k němu co říct? Kdybych reagoval možná na nějaký jiný, byli bychom jinde. Myslím, že na době registrace nezáleží. Kdyby to fórum bylo pod nadvládou Nilanu, nemyslíte, že by byli všichni už dávno zaregistrovaní, aby právě eliminovali takové útoky, jaké tu bez jakéhokoliv potvrzení prezentujete?

I když je doména zaregistrovaná na Davida Korandu, přijde mi toto fórum necenzurované a každý tu může psát, co chce a nikdo tu příspěvky nemaže a neomezuje. Na TZB-info jsou také reklamy na Atreu, Elektrodesign a nikdo neříká, že je to špatně a prolezlé jejich agenty. Určitě je Jantar, Joseph_Brno, Moorgos a třeba Mára, vč. mě, tajnými agenty.
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem

od BaR » 12 led 2017, 15:54

...

Četl jste diskusi o Nilan Compact na tom Vašem fóru modrastrecha.cz? Pokud ano, zjistil byste, že tam také působí agenti, protože je tam o dané jednotce pouze chvála, tedy kromě 1. příspěvku. Ten Nilan má ale ansámbl.

Rozhodnutí je samozřejmě na Vás. Jen mě mrzí, že nejste schopen přijmout fakta a jen si tvrdošíjně stojíte za svým, i když musíte vědět, že jste sám proti sobě. Míra sebekritičnosti a přiznání si čehokoliv nikdy nikomu neublížilo.

Myslím, že jste asi právě Nilanu ukřivdil a jen sám sebe „potrestal“.

BaR
Uživatelský avatar
BaR
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 led 2017, 16:32
Bydliště: Ústí nad Labem


Další

Zpět na Ekonomika