Zkušenosti s firmou Evora

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Pav » 05 led 2018, 14:45

Dobrý den. Rekuperační jednotku jsem koupil od společnosti Evora. Od začátku mám s nima problémy. Nereagují mi na mail a nezvedají ani mobil. Nechci nikoho očerňovat, jen by mě zajímalo, jaké jsou zkušenosti ostatních, jsem na blacklistu jenom já?
Pav
 

od Mikin » 07 led 2018, 17:54

Ze začátku dobré, jakmile mi začal tkapat kondenzát z potrubí, hrou mrtvý brouky. Když po měsíci urgencí i přes centrálu v Plzni přijeli, stejně to neopravili. Mám v technické údajně vlhko a nic s tím neudělam.
Mikin
 

od Jantar » 29 úno 2020, 14:18

Teď jsem narazil na tento starší dotaz. Já jsem si je před cca 4 lety vybral na realizaci VZT a dalších technologií do domu. Nějaké problémy byly (paradoxně na tom nejjednodušším - elektrické podlahovce), ale to byly problémy výrobce.
Já jsem byl a koneckonců stále jsem s kolegy z Evory spokojen - udělali mi profi projekt, vysvětlili chyby které se tam dělají a velmi pěkně projekt zrealizovali, vysvětlili a poskytli telefonický support. Musím zejména vyzdvihnout přistup pana Kohlera, který si myslím velmi dobře zvládl můj nápor - jsem šťoura, chci co nejvíc vědět a rozumět tomu.
Uvidíme jak se bude spolupráce vyvíjet dál.
Uživatelský avatar
Jantar
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 72
Registrován: 18 říj 2012, 22:27

od Paulson » 24 dub 2022, 10:20

Pav píše:Dobrý den. Rekuperační jednotku jsem koupil od společnosti Evora. Od začátku mám s nima problémy. Nereagují mi na mail a nezvedají ani mobil. Nechci nikoho očerňovat, jen by mě zajímalo, jaké jsou zkušenosti ostatních, jsem na blacklistu jenom já?


Dobrý den, nejste bohužel sám. Mám podobné zkušenosti např. drahá projektová dokumentace (60:000,-Kč půlka se při realizaci vrací),která je ale tak nepřesná, že se podle ní nedají stavební otvory vůbec udělat. PD se navíc dělá na dálku, takže to ani sedět nemůže. Termíny to je snad bez komentáře úplně. Pokud bych netlačil velmi aktivně já není nic. Za rok po odsouhlasení nabídky na VZT a vytápění máme pouze trubky. Komunikuji s 8 lidmi a ještě mi posílali telefon na výrobce, abych se s nimi domluvil, což jsem odmítnul s tím, že platím hodně peněz právě za to, aby se o to postarali oni. Nejhorší je podle mě jejich realizace, neboť jsou to většinou subdodavatelé a ta komunikace mezi nimi prostě nefunguje. Bylo by toho víc, ale myslím, že takto to stačí. Ať se daří.
Paulson
 

od Pepan » 27 říj 2022, 15:08

Za mě tak pade na pade.
Poptával jsem VZT (rekuperaci) + elektrickou podlahovku do RD.
Elektrická podlahovka - dělali projekt - potřeboval jsem vědět příkony a celkové řešení s ohledem na použití rekuperace + příp. cenovou nabídku při realizaci na klíč.
VZT - to samé, dělali projekt + cenová nabídka na realizaci s tím, že stavební otvory si stavebník musí připravit sám tak jako tak.
Resumé:
Elektrická podlahovka - projekčně OK, cenová nabídka raketa, protože komplet v DEVI. Dopadlo to tak, že jsem podle projektu nakoupil podobné výrobky Fénix přes známého v Elkovu a udělal si to sám - vyšlo to cenově na 1/4 jejich nabídky!
VZT s rekuperací - projekčně jsme hodně ladili rozvody, anžto projektant evidentně jede stylem více trubek a tvarovek = větší vývar na materiálu. První verze byla na ránu. Ono by to fungovalo, ale bylo tam tak o kilometr trubek navíc, všude samá regulační klapka a křížení, no peklo, přátelé. Po verzi projektu asi ver6revD jsem toho nechal s tím, že takto už asi dobré a nechal dopracovat projekt. Nakoupil jsem přes známého Lindab, udělal si to sám (podle projektu) a vyšlo to na 1/4 jejich nabídky (!), takže jsem si mohl dovolit "lepší" jednotku Nilan - od konkurence (za rozvody jsme dostali pochvalu při instalaci jednotky)
Takže EVORA jako konzultační firma OK.
Dokonce pozor, zvedli telefon i v sobotu, když jsme se zasekli při svépomocné montáži.
Ale nechat si od nich vše udělat komplet na klíč, tak zaplatíme opravdu nesmyslné peníze...
Pepan
 

od Jantar » 27 říj 2022, 18:06

Hele já nevím, ale výkřiky typu "udělali jsme si to svépomocí a máme to za 1/4 ceny"..... to je přece pochopitelné že to tak bude. Firma musí zaplatit zaměstnance, dopravu, další náklady a přiměřený zisk. Pokud mám já sám potřebné know-how a dovedu si to sám udělat tak proč ne.
Výhrady k projekci samozřejmě mohou být oprávněné, spíš než na "vývar za tvarovky" bych tipl menší zkušenost.Termínu "všude regulační klapka" moc nerozumím - každý přívod/odtah musí logicky každou klapku mít takže jich samozřejmě hafo je.
Celý ten příspěvek na mě působí ve stylu "nechal jsem si udělat projekt, potvory ho chtěly zaplatit fůj ty jsou hnusný, potom jsem si to zbastlil sám abych ušetřil ale byli tak pitomí že mi zvedli telefon v sobotu když se mi při bastlu nedařilo".
Já je nechci obhajovat, přestože od nich mám komplet realizaci na klíč a jsem spokojen (až na regulátory Devi ale to příliš nemůžou - to je ale jiné téma). Respektuji negativní zkušenosti zde postované, vím že dochází k obměně realizačního týmu. Ale chtělo by to trochu nadhledu.
Uživatelský avatar
Jantar
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 72
Registrován: 18 říj 2012, 22:27

od Pepan » 31 říj 2022, 23:25

Začnu od konce. Pade na pade znamená něco dobrý, něco špatný. Chápou snad všichni.
To, že nám v sobotu zvedli telefon je chválihodné, což je snad z příspěvku zřejmé a nechápu, kde jste vzal to invektivum?! Důvodem bylo, že kamarád elektrikář se jal do projektu el. podlahovky vnášet svoje vlastní invence a nenechal si vysvětlit, že v projektu je to jinak. Takže telefonát projektantovi v Evoře stylem: "Pane projektant, tady to máte blbě." "Ne, nemám, protože..(blablabla).." Jo, aha, to jsem blbě pochopil já, kur*a, tak nasle." Vyřešeno.
Ohledně regulačních klapek, přestože tomu nerozumíte, pokusím se vysvětlit. Opravdu není nutné dávat regulační klapku na každou větev, NENÍ! Jedna věc jsou samotné výústky, které sami o sobě většinou umožňují drobnou regulaci průtoku (resp. tlakové ztráty), ale ladit systém jen výústkami je kravina. Druhá věc je projekční a vysvětlím ji na příkladu. Mám-li na trubce např. odbočku (třeba T-tvarovku) je jasné, že průběžná větev má menší ztrátu a průtok v ní bude větší než v kolmé větvi. Chceme-li zajistit v obou větvích stejný průtok, stačí nám JEDNA regulační klapka na průběžné větvi, kterou "vyrobíme" tlakovou ztrátu stejnou, jako je místní ztráta v kolmé větvi a máme hotovo.
U VZT s páteřním rozvodem nám tak v bungalovu stačí 4 regulační klapky namísto původně projektovaných 8-mi (při zaregulování systému bylo vše potvrzeno měřením anemometrem). Projekční řešení by také mělo být co nejjednodušší, aby byl systém spolehlivý, snadno se reguloval, udržoval, měl vysokou účinnost atd. Zkušený projektant to dělá jaksi automaticky a nehoní trubky po celým baráku.
Poslední věcí, kterou rozporujete jsou ceny.
Představu o ceně, za kterou bych si vše nechal udělat na klíč jsem samozřejmě měl a rozhodně nebyla ona čtvrtinová, ale... Bratru 170tis za 100 m2 el. podlahovky a 300tis za VZT byl v té době fakt nářez, plus dalších x-tisíc za projektovou dokumentaci.
OK, pro někoho, kdo se s tím nechce drbat a není mu líto peněz, tak proč ne, bude to bez práce a fungovat to taky bude, což protvrzuje i Vaše zkušenost.
Pepan
 


Zpět na Ekonomika