Aktivní+pasivní rekuperace, bojler s TČ - Nilan a kdo dál?

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od kuba » 26 zář 2020, 21:27

Dobrý den,
plánujeme výstavbu pasivního RD a počítáme s pořízením rekuperace.
V projektu máme Nilan Gott 2600 a po přečtení především několika vláken zde na foru myslím, že by volba aktivní+pasivní rekuper. jednotky mohla být pro nás vhodná (navíc se plánujeme dostat na dotace NZU a zde je TČ v jednotce výhodou/nutností?).
Chtěl bych se zeptat, zda na trhu neexistuje i jiný výrobce kromě Nilanu, který by nabízel obdobné zařízení? (Ideálně bby mě zajímaly výrobky s dobrou kvalitou, ale nižší cenou).

Dále máme v projektu řešen ohřev TUV pomocí bojleru Nilan VT3131. Je to řešeno takto odděleně z důvodu, že bojler je v jiné části domu než rekuper. jednotka. Opět bych vás rád požádal o případnou referenci na jiného výrobce nabízející obdobný produkt.
Zde mám již na seznamu bojler Dražice Aqua HP, který mi funkčně připadá podobný Nilanu VT3131, ale cenově se pohybuje níže.

Děkuji mnohokrát za případné odpovědi.

PS: Proti Nilanu nic nemám :) , jen jsem zvyklý na porovnání konkurenčních produktů před finálním výběrem.
Uživatelský avatar
kuba
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 zář 2020, 15:17

od LáďaV » 27 zář 2020, 22:45

Gott 2600 z hlediska kombinace aktivní a pasivní rekuperace je dobrá volba a cenu mají upravenou pro náš trh. Když se podíváš na cenu v Polsku https://acklimat.pl/rekuperacja-aktywna ... polar.html stojí tam 25 707 Zl , při kurzu 5,96 CZK/PLN to je 153 214 Kč. Jinde v Evropě je to ještě dražší (prodávají to tam pod originálním označením Combi 302). Levnější konkurenční jednotku neznám.
Bojler VT3131 ve srovnání s Dražice Aqua HP je velmi podobný, až bych řekl v principu identický. Ani bych se nebál s ohledem na cenu vzít si i levnější Dražice. Ještě možná zvážit Nilan VT180. Ten je levnější a má nerezový zásobník. Nemusíš hledět na 160 l, to bohatě pro běžnou rodinu stačí. Ono se to pořád a rychle dohřívá.Větší zásobníky jsou dobrý, pokud v nich chceš akumulovat levně ohřatou vodu (máš třeba soláry), jinak VT 100 nebo VT180 stačí. Ještě k rozdílu VT3131 a Dražice, VT má nižší pracovní režim, to znamená, že pracuje i při venkovních -10°C. Všem takovým TČ klesá účinnost při hranici provozního režimu, takže Dražice pojedou efektivně tak do teplot kolem 0°C a Nilan o něco níž. Ve středních Čechách bych to neřešil a bral, co je levnější.
LáďaV
 


Zpět na Ekonomika