Venus Comfort (2VV) versus Atrea Duplex

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od rokuc » 26 úno 2021, 16:03

Má prosím někdo nějaký názor/doporučení na tyto dvě podstropní pasivní jednotky, případně jinou podstropní v podobné cenové kategorii? Patrně s EC motory a to hlavně kvůli nižší hlučnosti, co jsem pochopil.

Trvalé provětrávání RD 6 osob, tzn. mělo by sice stačit 150m3/h. Ale vzhledem k nutnosti trochu delšího potrubí mezi patry (částečně vytápěný suterén s jednotkou a nad ní 2 patra), to bude asi nutné co jsem četl trochu naddimenzovat, řekněme 200-300m3/h.

Jelikož jde o řadovku, důležité kritérium je v rámci možností co nejmenší hluk ven z domu, což je inzerovaná přednost Duplexu, ovšem zda je Venus nějak zásadně hlučnější už nenacházím (kromě toho, že prý nemám věřit papírům od výrobce). Pročetl jsem snad už vše možné, ale pořád tápu. U Atrea se tu píše o odcházejících motorech, u Venus zase že je to největší plastový lowend a že jsou drahé filtry. Netrápí mě ani tak účinnost, dům není pasiv. Potřebujeme především jen větrat místnosti kde buď nejsou okna (pracovna kde se za chvíli vydýchá vzduch), kde je nekomfortní spaní v zimě s otevřenými okny (postel u okna v jednom děcáku) a v létě pro celý dům pak zamezení pylu (alergie). Nic víc :-)

Podstropní proto, že v garáži v suterénu domu je na to místo, dobře by se to čistilo, venkovní průchody na dvě strany, kratší potrubí...
Uživatelský avatar
rokuc
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 kvě 2020, 23:53

od jirka.f » 08 bře 2021, 22:53

Jen k té jednotce Atrea, ze odcházejí motory, tak to je nepřesné. Já musel po 2,5 letech vyměnit ložiska na jednom z motoru v celkové výši za 120,-, což mi nepřijde nic zatím zásadního. Já jsem s jednotkou zatím spokojený. Rekuperace běží nonstop na automaticku - čidla CO2.
Uživatelský avatar
jirka.f
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 úno 2021, 19:48

od rokuc » 10 bře 2021, 00:46

Děkuji za info, ano, ten manuál na internetu ohledně ložisek jsem si stáhl. Nicméně možná tam už dávají jiné motory, kde tolik neodchází.

Jinak co jsem zatím zjišťoval, tak Atrea je tišší, Venus prý hlučnější, ale zase levnější.
Uživatelský avatar
rokuc
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 kvě 2020, 23:53


Zpět na Ekonomika

cron