Pouzitie VPL15 namiesto pasivnej rekuperacie

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od gabo » 24 úno 2011, 23:29

Zdravim,

v projekte mam navrhnutu jednotku s pasivnou rekuperaciou, ale stale viac uvazujem o aktivnej rekuperacii a to hlavne z dovodu moznosti chladenia v lete - konkretne sa jedna o Nilan VPL15. Zaujimalo by ma:
1. ci je mozne pouzit rozvody navrhnute pre pasivnu jednotku (rozvody budu izolovane, vyustenie v stropoch)
2. v tech. datach je uvedeny tepelny vykon 2.1kW, akym sposobom sa tento vykon da vyuzit - je potrebne nieco ako cirkulacny okruh alebo to jednotka "zvladne" sama?
Uživatelský avatar
gabo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 24 úno 2011, 22:58

od Racochejl » 25 úno 2011, 12:16

Také jsem zvoli VPL15, rozhodoval jsem se ještě o ELAIR, ale byl jsem se na ní podívat v jednom domě a tekl jim z toho kondenzát, prý to je nějaká neizolovaná verze a připravuje se verze vylepšená. Nechtěl jsem riskovat testování něčeho neozkoušeného. Nicméně mě také zajímají odpovědi na položené otázky.
Racochejl
 

od Yco » 08 dub 2011, 10:45

Zdravím, odpoveď na Vašu otázku nemám. Z toho, čo viem, to jednotka "zvládne sama". Opýtal by som sa Martina Šperla... Zrejme toto vlákno nezaregistroval...
Uživatelský avatar
Yco
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 59
Registrován: 19 úno 2011, 07:58

od aghalee » 01 kvě 2011, 17:12

Táké jsem měl projekt na pas a dal jsem nakonec aktiv rekuperaci a dokonce s větším víkonem a žádnej problém,mám v provozu rok Elair a bez problému,jakoukoli aktivní rekuperaci doporučuji je to super věc hlavně v přechodných obdobích jako je tet např.
Uživatelský avatar
aghalee
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 16
Registrován: 01 kvě 2011, 16:54


Zpět na Ekonomika