Slabý výkon chlazení Atrea RK

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Ota » 16 čer 2011, 23:42

Mám nainstalovanou jednotku Atrea Duplex RK3 a nejsem schopen vychladit svůj dům. Jedná se o nízkoenergetickou dřevostavbu 12x9m bungalov, IIIskla, konstrukce EUROpanel. Hledal jsem na různých diskuzích a našel jsem na TZB podobný dotaz. / Zdravim
mam nainstalovane riadene vetranie s jednotkou Atrea RK2.
A pri teplom pocasi mam aj vecer problem vychladit interier.
Rovnotlake vetranie nema sancu ochladit dom.
Tak skusam otvorene okna a pretlakove vetranie. Tiez nic moc.
Meral som teplotu teplomerom s cislom v kanali, a teplota vzduchu bola 23-25 stupnov, pri vonkajsej teplote 18 stupnov.
Je to normalne? Odkial sa ten vzduch takto ohreje?
Meranie som robil pri kanali vzdialenom asi 10 metrov od jednotky, 15 cm pod kanalom a 10 cm nad je izolacia. Nasavanie cez fasadu je vzdialene 1,5 metra od jednotky. / Mám asi jinou jednotku, výsledky měření teplot pokojovým teploměrem jsou obdobný a skutečně jde z kanálů vyšší teplota než je venku. Umí mi někdo tohle vysvětlit, kde může být chyba?
Ota
 

od Ilja » 17 čer 2011, 00:01

Zdravim Čechoslováky! Otázka: Čim v jednotce chladíš/te vzduch?
Ilja
 

od Ota » 17 čer 2011, 08:48

Ilja píše:Zdravim Čechoslováky! Otázka: Čim v jednotce chladíš/te vzduch?

Já používám venkovní jednotku Fujitsu.
Ota
 

od MIRAS » 17 čer 2011, 12:11

Když jsou dobře izolovaný kanály, musí být nutně problém v jednotce. Může být špatný nastavení, může to i místo chlazení dotápět. Nic jinýho mě nenapadá. Když má někdo RK3 bez chlazení, vzduch se ohřívá od ventilátorů a tzv. volné chlazení je jen blud, co nefunguje. Ono nám to moc nechladí ani přes zemní výměníky. U storjníhochlazení zase pozor na to, že ani tam vzduch není uplně studený, musí se držet kolem ca 20 oC, aby v kanálech nic nekondenzovalo.
MIRAS
 

od jarda » 17 čer 2011, 19:12

Všechno je o výkonu
Jestliže je barák vyhřátý a byl by potřebný výkon na zchlazení za noc třeba 3kW a chldicí výkon zařízení je 2kW, tak neuchladíte.
V takovém případě by bylo vhodné nechat chlazení běžet případně už ve dne
To ale znamená, že zařízení musí být nejdříve provozuschopné
když např dojde k úniku části chladiva, výkkon podstatně klesá
V každém případě bych překontroloval potřebný a instalovaný výkon a pokud by nebyl soulad, tak prohlídku chladicího zařízení
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28


Zpět na Ekonomika