Větrací jednotka z polystyrénu

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od DINAP » 23 čer 2011, 08:59

Co říkáte na jednotky, které jsou uvnitř celé z polystyrénu? Nevymačkají se uvnitř ventilátory a jiné součástky? Bude jednotka dostatečně těsná i po letech?
Uživatelský avatar
DINAP
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 27 kvě 2011, 12:23

od Martin Šperl » 23 čer 2011, 14:11

DINAP píše:Co říkáte na jednotky, které jsou uvnitř celé z polystyrénu? Nevymačkají se uvnitř ventilátory a jiné součástky? Bude jednotka dostatečně těsná i po letech?

Všechno je otázkou kvality použitého materiálu, dílenského zpracování. Moderní polystyrénové formy jednotek jsou poměrně stabilní, setkal jsem se jen s několika málo "drobnostmi".
..
a) První byla uživatelská chyba, kdy do rozvodů byl amatérsky implementován přívod horkého vzduchu od krbu. To způsobilo deformaci skeletu a dokonce poškození výměníku.
b) Druhá "nehoda" vznikla při vadném ventilátoru, ten se opět velmi zahříval a "vypálil" se do polystyrénového lože. Vyměnit ventilátor není problém, ale v tomto případě šlo o poškození celého pláště. Uživatelka měla štěstí, že větrací jednotka byla v záruce.
c) Třetí typ poškození vznikl při výměně filtrů, kdy uživatel nasadil filtr obráceně a při vytahování použil více síly a vytrhnul část polystyrenu.
..
Když se bude s jednotkou zacházet s rozumem a citem, dle návodu na použití, nevidím žádný zásadní důvod, proč jednotkám nedůvěřovat. Kdo je nešika, dokáže poničit cokoliv. Kdo chce jistotu a "svůj" klid, může zůstat u klasické kovové konstrukce.
Martin Šperl
 

od Renda » 23 čer 2011, 15:57

Oni se dělají jednotky z polystyrenu? To jsem ještě neviděl. Kdo to vyrábí?
Renda
 

od MIRAS » 24 čer 2011, 11:12

Renda píše:Oni se dělají jednotky z polystyrenu? To jsem ještě neviděl. Kdo to vyrábí?

To víš že jo. Dělají se vnitřky z tvrzenýho polyše, navrh je plast. Takových jednotek je docela dost, dělá to třeba EHR280. Já jsem se setkal s poruchama 2x v jednom a tom samým domě jinak ne. Nebo to byla blbost. Vodaři předělávali něco na rozvodu a položili si svářečku právě na namontovaný EHR, od toho horka se zkroutil plast na jednotce. Nic víc se nestalo. Pár týdnů na to majitel domu něco natíral a zase použil jednotku jako odkládací stolek a nechal tam sklenici s ředidlem a štětkou. Drknul si do toho, celou jednotku polil a nateklo to dovnitř a sežralo na několika místech polyš. Jednotka na vyhození, vnitřek jsme zkoušeli objednat samostatně a nakonec měnila celá jednotka. Za blbost se platí.


Příspěvěk byl dočasně odstraněn z důvodu možného porušení pravidel.


MIRAS
 

od Leon » 24 čer 2011, 11:51

MIRAS píše:To víš že jo. Dělají se vnitřky z tvrzenýho polyše, navrh je plast.

Navrch může být i kov. Navíc to není polystyren ale polypropylen. Nesetkal jsem se s žádnou popisovanou závadou, ale samozřejmě teplotní i chemická odolnost v případě poruch je horší.
Leon
 


Zpět na Ekonomika