New & Small CT 150

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Zohan » 21 črc 2016, 18:01

Davide, fakt mě bavíte. Oceňuji postřeh a na důkaz toho, jsem zavolal do Nilanu a řekl jim o ikonce. Představte si, že mi poděkovali a slíbili, že ji tam doplní.

Nicméně opravdu si myslíte, že větrací jednotka bez ikonky by nevětrala? Jak si představujete, že by rekuperovala bez větrání? Máte tak bizardní nápady, že mě tohle opravdu zajímá.
Zohan
 

od Moorgos » 21 črc 2016, 18:30

potvrzuji, ikonka pro prostacky a deti je tam kde ma byt, moje dcera ma taky radost :lol:

BTW. kazdy normalni clovek kupuje dle SPECIFIKACE a ne dle ikonek nekde pod obrazkem.
Uživatelský avatar
Moorgos
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 24
Registrován: 24 črc 2012, 11:18

od daavidok » 22 črc 2016, 14:04

Chlapi, tak jeste jednou :-) Z me vlastni zkusenosti jsou v popiskach i technickych listech chyby a to i velmi zasadni a clovek na zaklade takovych chyb muze koupit spatny vyrobek nevhodny pro jeho ucel a pokud narazim na dost podstatny rozdil u webu u velkeho a znameho vyrobce, kord pochazejiciho ze zeme, kde jsou vyhlaseni perefekcioniste - minimalne se na to preptam abych vyloucil to, ze se rozhodnu spatne. Kdyz mi reknou ze to je jen chyba - perfekt, o to jsem klidnejsi. Ja zasadne nakupuji selektivni zpusobem na zakladne parametru. At uz kupouji cokoliv, muj prvni vyber je na zaklade hlavnich parametru a funkci. Napriklad kdyz nakupuji v Alze notebook filtruji dle parametru - nekde chcete-li ikonek zobrazujicich urcitou funkci. Tudiz zakliknu moznost Intel, zakliknu quad core, zakliknu usb 3, zakliknu webcam, zakliknu HDD 2 TB, zakliknu pamet 16 GB etc... po zobrazeni vysledku pak individualne selektuji produkt, me nejvice vyhovujici - ale jiz z vyrobku, ktere by teoreticky mely odpovidat mym pozadavkum ktere jsem navolil na strance prodejce ci vyrobce. Jelikoz jsem detailista tak u finalnich vyrobku ktere zvazuji ke koupi, jeste zkoumam jestli neni rozdil v popisu a realnym vyrobkem, pac se casto stava ze jsou tam chyby a nerad bych koupil neco co treba neco ma mit ale realne nema ci naopak. Kdyz narazim na nejakou rozdilnost, proste se zeptam a tim padem zjistim jak to je a jsem klidny. Co se Vam na tom nezda ? U Nilanu jsem postupoval stejne - dostal jsem se na jejich webu na vyrobky pasivni rekuperace a protoze maji u produktu ikony zobrazujici hlavni funkci/ucel, jednotku CT 150 jsem nejdrive zcela vyradil prave kvuli tomu ze nema ikonu s funkci vetrani (ani jsem ji dale nezkoumal). Me je ted uz jasne, ze kazda rekuperace musi nejakym zpusobem vetrat, ale drive jsem to taky nevedel, nez jsem se o to zacal vice zajimat, Tudiz kdybych byl uplny laik ( nyni jsem skoro laik pac uz jsem si lecos o tom v posledni dobe nastudoval, takze zaklady uz vim ) nevedel bych ze kazda rekuperace nejakym zpusobem vetra. Protoze jsem to muz nejak nastudoval, proto jsem se taky k CT 150 pozdeji vratil a zacal zkoumat jestli neuvedena funkce vetrani je jen chyba nebo neni, pac dle toho co jsem se dozvedel i precetl dale o jednotce, vetrat by mela.. Proc to tam neni uvedeno - pro to mohl mit vyrobce vice duvodu nez jen chybu. Treba mu nemusel vykon jednotky prijit dostatecny tak aby vyslovene uvedly funkci vetrani, ci by system treba byl kompletni jen s dokoupenim dalsiho komponentu etc.. - tot vse otazniky ktere nevim a tak se na to proste zeptam. Co se Vam na tom , ze se clovek zepta aby se ujistil, nezda ? Kord kdyz vi jak zasadni chyby v popisech, funkcich i technickych listech byvaji. Ja se radsi 3x zeptam nez abych koupil neco spatne. Prijde mi to normalni a logicke. Vy tedy zrejme kdyz narazite na nejaky rozpor u veci/vyrobku kteremu vubec nerozumite pac je zcela mimo vas obor, se neptate tedy vubec, nic nezkoumate a ikdyz narazite na rozpor je vam to jedno a vec proste koupite - okej, uspori Vam to cas a zariskujete, ale ja to tak nemam, radsi ten cas venuji, ujistim se jak to je a jsem v klidu.Co na tom kdo z Vas hleda za podivnost a proc nekdo ma tendenci takoveho cloveka oznacit za hlupaka - tomu nerozumim a pripada mi spis hloupe nezajimat se o rozpory na ktere narazim a jit do risku u veci v radu desitek tisic korun. Pokud vydelavate 250.000 mesicne tak vam je to asi jedno - tomu asi rozumim, ja ale 250.000 nevydelavam, jedno mi to tudiz neni a tak se dost zajimam do uplnych drobnosti o to, co za ty sve vydrene prachy kupuji. Dle me logiky bych byl naopak pitomec kdybych to nedelal. Namisto aby jste rekli ze vyrobce je "vul" ze ma takova velka znama firma chyby na webu, oznacite za "vola" cloveka ktery na tu chybu prijde a zepta se na ni - to mi prijde absolutne nelogicke.
Uživatelský avatar
daavidok
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 čer 2016, 22:11

od Moorgos » 22 črc 2016, 20:15

3x si to overil ze to VETRA tak uz to konecne objednej a vypadni!
Uživatelský avatar
Moorgos
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 24
Registrován: 24 črc 2012, 11:18

od daavidok » 30 črc 2016, 00:49

Morgoos: myslim, ze byste mel sam zvazit setrvani v tomto foru s Vasi urovni vyjadrovani.
Uživatelský avatar
daavidok
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 čer 2016, 22:11

od guest » 01 zář 2016, 00:33

Pan DJ, mam otazku:
Co a jak si predstavujete, ze by jednotka rekuperovala keby nevetrala?

Co ma dalej privadza k podotazke:
Ako chapete resp. definujete pojem rekuperacia?
guest
 

od Zohan » 01 zář 2016, 13:44

„Povědztě mi, Kefalín, čo si představujetě pod takým slovom absurdný?”
Zohan
 

od IJK » 20 bře 2021, 12:58

No, když už jsem toto vlákno před lety založil
(a posléz z něj byl VyMiškován :twisted: ...)

tak poskytnu odkaz na nové ovládání.

Použitelné, levné, "koukatelné".
A na nic si nehraje.

A především
obsahuje rozhraní ModBus a dostatečnou sadu příkazů.

SFO

NewCTS400ModBUS.jpg
CTS400 konečně včetně ModBUS rozhraní


Tož asi tak.
Uživatelský avatar
IJK
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 746
Registrován: 21 čer 2014, 12:52

Předchozí

Zpět na Ekonomika

cron