Nakup RJ v zahranici?

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Zohan » 26 črc 2018, 10:56

Ještě k recenzím. V pasivních jednotách vážně o nic nejde. Pokud je to deskový výměník Recair, Klingenburg...mají ho všechny jednotky stejný a tím je dána plus mínu podobná účinnost. Slušný motory jsou EBM Papst, Ziehl Abegg, Rosenberg, Helios..pak ta bedna musí trochu vypadat, aby měla dostatečnou těsnost. To je vše. Zbytek se rozhodněte podle ceny a ta by u pasivky pro RD neměla přesahovat 50.000 Kč. Dělat někomu konkrétním reklamu se mi nechce. Co mě ale děsí, jsou ceny pasivek z Jabkotronky. Ale kdo chce kam, ať si tu drahou jízdenku koupí. :lol:
Zohan
 

od Ferin » 26 črc 2018, 11:26

xoor_nologin píše:Tím rozdílem je předehřev, který alespoň já, považuji u pasivních jednotek za nutný. Jinak v podstatě při zimních mínusových hodnotách téměř nevětráte, a tedy je celá vzduchotechnika omezená v období, kdy má něco ušetři.


(Integrovaný) předehřev sice máme, ale myslím, že se bez něj dá docela dobře obejít. Ta přerušení (omezení) větrání jsou relativně krátká, takže to na domácí komfort nemá v podstatě žádný větší vliv (pokud zrovna není třeba pustit zvýšený odtah na wc :lol: ). Zvlášť při nynějších mírných zimách.
Uživatelský avatar
Ferin
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 290
Registrován: 25 srp 2013, 21:37

od Zohan » 26 črc 2018, 16:50

Ferine, ten předehřev je dost specifická záležitost. Stejně tak izolace potrubí. Nejsem žádný fyzik, abych to rozebíral teoreticky. Praktická stránka věci je taková, že ve stejném satelitu, dva domy vedle sebe, stejná jednotka a úplně jiný chování. Jedna rodina si dá do technické pračku a sušičku, vlhkost je tam jako ve skleníku a pak se diví, že jim teče z potrubí. Izolovali jsme to tam 2x. Poprvé stejně jako ve všech okolních domech a nestačilo to. Nakonec tam mají 20 mm k-flexu a 80 mm vaty. Představ si trubku v průřezu 160 + 40 + 160 = 360 mm. Když s tím přijedeš k jednotce, prakticky není místo pro připojení na hrdlo (proto taky lepší výrobci dělají hrdla asimetricky, to se mnohem lépe připojuje). Kdyby tam byl předehřev, ušetřili by za takovou izolaci, vše by se líp připojilo atd. Proto doporučuji předehřev a preferuji hned u vstupu do domu. Je jasné, že i bez předehřevu v našich zeměpisných polohách lze jednotky provozovat, lepší je ho mít.
Zohan
 

od darauk » 26 črc 2018, 17:45

@Jirka Stan
Nilan 200 ma max 200m3, to je malo, kdyz srovnam srovnatelne se srovnatelnym potrebuji Nilan 300....tedy max 300m3, kter potrebuji, tak jsme zase cenove na 55 000 s DPH vcetne ridici jednotky bez predehrevu + predehrev 10000,-+....

v CR - BRINK Renovent Excellent 300 cena 60 000tisic vcetne predehrevu+ridici jednotka 6000,-+...

Atrea DUPLEX 370 ecv 46000,- bez predehrevu a ovladani.....

a to tam jeste chybi dalsi veci....

zajimala by me dobra jednotka v CR komplet vsechno do 50000,-

v Holandsku mam pribuzneho, takze doprava v pohode...
darauk
 

od Pavel100 » 30 říj 2018, 09:01

Ahoj, řeším rekuperační jednotku do baráku a budu objednávat z ciziny. Rozmýšlím mezi:
Holandsko - excellent 300 - za 1210 EUR + doprava
Litva - Flair 325 - za 1700 EUR + doprava
V obou případech vyjde doprava na jednu jednotku cca 100 Eur.
Chce se někdo přidat k objednávce?
Uživatelský avatar
Pavel100
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2018, 20:18

od darauk » 31 říj 2018, 01:08

Prave dnes jsem si dovezla Brink Excellent 400 z Polska - Cena i s ridici jednotkou 47000,- ... cena nabizena Brinkem v CR 86000Kc... Pokud budete mit zajem, mohu doporucit firmu, jedna s ni bylo vice nez vstricne, pani byla velmi trpeliva a google translator spolehlive prekladal. Firma byla levna a hlavne mela vyborne reference. Jednotku jsem si nechala poslat pres firmu nakupy v Polsku a pak si pro ni zajela k Zitave, ale zaslou ji i do CR, stalo to 200Kc. Nechtela jsem, aby ji znova prekladali a do Liberce jezdim k rodicum...Fakt me stve, jak nas V CR generalni dodavatel ojebava...v Holandsku by to bylo za cca 42000,-....
darauk
 

od Darauk » 31 říj 2018, 01:12

Firma ma sidlo nedaleko Ostravy, takze pokud je nekdo z Moravy, lze si to tam vyzvednout i osobne. Domnivam se ze 40 tisic uspory na kvalitni jednotce za ten vylet stoji...Jsem na cene Atrey (KIA) ale mam Brink (Volkswagen)...jeste uvidime po zapojeni ;)...
Darauk
 

od Zohan » 31 říj 2018, 13:29

Souhlasím s tím předražováním dovezených jednotek, ale nemůžu odsouhlasit srovnání Brinku s Atreou. Jestli to myslíte obecně jako značku, tak to žijete ve velkém omylu. Jestli chcete srovnat Brink s nějakým konkrétním typem, napište. Jsem si jistý, že zásadní argumenty nebudou.
Zohan
 

od roden23 » 30 lis 2018, 12:43

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda jste někdo jednotku kupoval v Holandsku a použil ji pro novostavbu?

Zvažuji nákup jendotky Brink Renovent 400.

Jedná se mi hlavně o elektro revizi a kolaudaci. Zda jste neměli problém s doložením homologace pro ČR (zda vůbec něco takového je). Zda to revizák či lidi ze stavebního úřadu požadovali?

Díky
roden23
 

od net.work » 15 úno 2020, 01:23

Darauk píše:Firma ma sidlo nedaleko Ostravy, takze pokud je nekdo z Moravy, lze si to tam vyzvednout i osobne. Domnivam se ze 40 tisic uspory na kvalitni jednotce za ten vylet stoji...Jsem na cene Atrey (KIA) ale mam Brink (Volkswagen)...jeste uvidime po zapojeni ;)...

Mohl bych poprosit o kontakt na firmu? Děkuji.
Uživatelský avatar
net.work
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2020, 01:22

od martin321 » 11 čer 2020, 07:38

Dobrý den, mohu poprosit o kontakt na firmu kde jste nakoupili v polsku?

Díky
martin321
 

od raul_7 » 27 pro 2020, 01:55

zdravim. mam vyhliadnutu tuto rekupku z holandska.. https://www.ventilatieland.be/artikel/1 ... elaar.html
otazka znie. bude tam napr slovencina alebo cestina ked je zo zahranicia ?dik
raul_7
 

od Návštěvník » 11 led 2021, 14:16

od raul_7 » 27 pro 2020, 01:55

zdravim. mam vyhliadnutu tuto rekupku z holandska.. https://www.ventilatieland.be/artikel/1 ... elaar.html
otazka znie. bude tam napr slovencina alebo cestina ked je zo zahranicia ?dik

...............................................

Chci si pořizovat úplně stejnou jednotku ze stejného eshopu.... Neměl by s tím být žádný problém, ale na reku lze nastavit angličtina nebo holandština:-)
Návštěvník
 


od Návštěvník » 13 led 2021, 16:15

Návštěvník píše:od raul_7 » 27 pro 2020, 01:55

zdravim. mam vyhliadnutu tuto rekupku z holandska.. https://www.ventilatieland.be/artikel/1 ... elaar.html
otazka znie. bude tam napr slovencina alebo cestina ked je zo zahranicia ?dik

...............................................

Chci si pořizovat úplně stejnou jednotku ze stejného eshopu.... Neměl by s tím být žádný problém, ale na reku lze nastavit angličtina nebo holandština:-)






napis mi prosim ta na raul_7@azet.sk
Návštěvník
 

od K3iVi » 09 úno 2021, 14:02

Ahoj,
Právě Zehnder Q350Q VV ST L jsem koupil z této sítě obchodů. Bral jsem raději z Německa kvůli nějaké případné reklamaci, ale nevidím v tom rozdíl. Nizozemsko je trochu levnější a německý obchod je jen zastoupení a balík (paleta) šla stejně z Nizozemska. Doporučuji platit přes Revolut kartu a ušetřit na kurzu. Z pohledu eshopu vše v pohodě, musel jsem je trošku upomínat jak to vypadá s odesláním, nakonec vše vyřízeno během pár dní a zásilka byla v ČR. Omylem teda poslali kratší tlumiče, ale po domluvě mi poslali předplacenou dopravu, takže stačilo vzít krátké tlumiče na poštu. Jak je dostali, odeslali správné.
Horší byla zkušenost s dopravu na české straně, kde se podařilo společnosti We-Do regulérně ztratit balík (spadla jim samolepka) a musel jsem ho hledat. Nakonec se skladníkem kdy rozdělali balík a já říkal, co v něm má najít jsme ho našli a problém napravili.
Takže nákup z tohoto eshopu doporučuji, ceny zcela jinde proti ČR. Tady mi nabízeli Zehnder za 85k s daní plus ještě předehřev za dalších 15k. Ze zahraničí 2100 euro i s dopravou.
Návod na instalaci a servisní věci, se dá najít na českých stránkách a je to podrobně přeložené. Zprovoznění jednotky za 5 minut a vše funguje perfektně. Vzal jsem k tomu ovládací jednotku C55 a napojil přes CAT6 kabel (vždy pár do jedné díry, je tam pružinková spojka).
K3iVi
 

od raul_7 » 29 bře 2021, 08:11

Ahoj. Ake mas zatial prosim ta skúseností s Q350? Ja som nakoniec kupil jednotku v PL aj s predohrevom 2100e plus doprava. Ako pises rozbehat ju bolo v pohode i ked na zaciatku som malô PIN zo SR stranok a ten nepasoval tak som chvilku panikaril ale po telefonate do obchodu som ho mal za 10 min.
Jednotka je riadna "krava" a ked ide na plno uz mi aj hucia rozvody - nemam original rozdelovac od zehnder cize tam nemam tlmic ale chcem dokupit. Problem ale s vlhkostou.... mam tak 35 az 37%. Rozmyslam nad entalpiou, len este rozmyslam ci sa neda z tejto jednotky vytiahnut viac..
raul_7
 

od PetaSS » 31 led 2023, 10:35

Darauk píše:Firma ma sidlo nedaleko Ostravy, takze pokud je nekdo z Moravy, lze si to tam vyzvednout i osobne. Domnivam se ze 40 tisic uspory na kvalitni jednotce za ten vylet stoji...Jsem na cene Atrey (KIA) ale mam Brink (Volkswagen)...jeste uvidime po zapojeni ;)...

Zdravím, můžu poprosit o kontakt. Klidně do zprávy. Děkuji
Petr S
Uživatelský avatar
PetaSS
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 6
Registrován: 08 čer 2021, 14:01
Bydliště: Zlínský kraj

od PetaSS » 31 led 2023, 10:37

K3iVi píše:Ahoj,
Právě Zehnder Q350Q VV ST L jsem koupil z této sítě obchodů. Bral jsem raději z Německa kvůli nějaké případné reklamaci, ale nevidím v tom rozdíl. Nizozemsko je trochu levnější a německý obchod je jen zastoupení a balík (paleta) šla stejně z Nizozemska. Doporučuji platit přes Revolut kartu a ušetřit na kurzu. Z pohledu eshopu vše v pohodě, musel jsem je trošku upomínat jak to vypadá s odesláním, nakonec vše vyřízeno během pár dní a zásilka byla v ČR. Omylem teda poslali kratší tlumiče, ale po domluvě mi poslali předplacenou dopravu, takže stačilo vzít krátké tlumiče na poštu. Jak je dostali, odeslali správné.
Horší byla zkušenost s dopravu na české straně, kde se podařilo společnosti We-Do regulérně ztratit balík (spadla jim samolepka) a musel jsem ho hledat. Nakonec se skladníkem kdy rozdělali balík a já říkal, co v něm má najít jsme ho našli a problém napravili.
Takže nákup z tohoto eshopu doporučuji, ceny zcela jinde proti ČR. Tady mi nabízeli Zehnder za 85k s daní plus ještě předehřev za dalších 15k. Ze zahraničí 2100 euro i s dopravou.
Návod na instalaci a servisní věci, se dá najít na českých stránkách a je to podrobně přeložené. Zprovoznění jednotky za 5 minut a vše funguje perfektně. Vzal jsem k tomu ovládací jednotku C55 a napojil přes CAT6 kabel (vždy pár do jedné díry, je tam pružinková spojka).

Zdravím, můžu poprosit o kontakt na e-shop. Díky
Petr S
Uživatelský avatar
PetaSS
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 6
Registrován: 08 čer 2021, 14:01
Bydliště: Zlínský kraj

od Sohoto » 31 led 2023, 14:50

Tyhle nákupy mají jeden problém a tou je záruka. Každý dovozce má pozná podle výrobního čísla jednotky, že nebyla koupená přes něj a může vás se zárukou odkázat na původního prodejce. To už může být komplikovanější. Už jenom posílání jednotky někam nebo samotné zajištění náhradních dílů. V jednotce jsou řídící desky, ventilátory, ale také čidla, serva a spousta věcí, které se mohou rozbít. Jestli si to zvládnete servisovat sám, tak to možná cesta je, pro běžného spotřebitele to tak růžové nevidím. Mám podobnou zkušenost s ledničkou z Polska, podařilo se mi jí koupit přes e-shop možná o 1/3 levněji, než bych naprosto shodný typ koupil u nás a to ve výprodeji! Šlapala celkem v pohodě, ale pak odešlo něco, co spouští kompresor. Samozřejmě, že mi to tady nevzali na záruku, protože značkový servis podle výrobního čísla poznal, že výrobek nebyl určen pro trh v ČR. Zaplatil jsem asi 4800 Kč, což dorovnalo ušetřené peníze a to nezapočítávám svůj čas. Nevím, myslím si, že když se u nás nedá sehnat přímo ten shodný výrobek, že najdete něco podobného, za rozumné peníze a budete bez starostí.
Sohoto
 

PředchozíDalší

Zpět na Ekonomika

cron