Nakup RJ v zahranici?

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od havtom » 05 led 2015, 18:59

Zdravim,

jiz nejaky cas procitam tento web kvuli porizeni rekuperace do RD a zatim jsem rozhodnut pro Brink Renovent Excellent 300, shodou okolnosti mi byl i navrzen do projektu. Trochu me ale odrazuje cena, ktera neni nejnizsi. A tak jsem pohledal v zahranici. Zde uvadim srovnani cen:

CZ: 67000Kc
PL: 42000Kc + cesta
NL: 33000Kc + cesta
( http://www.ventilatieland.nl/brink-reno ... escription )

Cesky dodavatel mi zadnou financni vyhodu, treba instalaci zdarma, nenabidl.
Nekompromisne mi z toho vychazi, ze vylet se vyplati, pokud bude ochota prodat. Predpokladam, ze pri osobnim odberu s tim problem nebude.

Mate s tim nekdo zkusenosti?

Jako jedinou nevyhodu bych videl, ze pripadnou opravu se nevyplati resit pres prodejce, takze zaplatim ze sveho. Dava mi to ale docela dobrej financni naskok na pripadny opravy ...

Jakej na to mate nazor?
Uživatelský avatar
havtom
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2015, 18:40

od Návštěvník » 06 led 2015, 15:44

Proč cesta? Vždyť je to e-shop.
Návštěvník
 

od Návštěvník » 06 led 2015, 15:52

Když jde o konkrétní jednotku, koupil bych to taky e-shopem. Jinak bych si ale vybral za podobnou cenu nějakou u nás. Právě kvůli reklamacím se mi zdá špatně jednotku demontovat a někam posílat. nejlepší je, když si firma alespoň v záruce přijede a jednotku opraví. Díky e-shopu je dobře vidět marže a lze požadovat slevu. Na druhou stranu, kdyby se mohl zákazník po dohodě s prodejcem vzdát záruky, cena by spadla dolů i u nás.
Návštěvník
 

od zumik » 06 led 2015, 17:32

Pokud opravdu chcete tuto konkrétní jednotku, osdobně bych objednal tu nejlevnější a na záruku se vykašlal. Pokud je ta jednotka ověřená, že s ní nejsou problémy, tak je záruka stejně spíš zbytečná. Osobně od RJ jednotky očekávám že vydrží 10 a více let a tedy 2 letá zaruka je opravdu jen výsměch. Sám mám Polsko co by kamenem dohodil, takže my tam nakupujeme běžně a nemám s tím problém.
Uživatelský avatar
zumik
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13 zář 2013, 09:13

od havtom » 07 led 2015, 17:04

Návštěvník píše:Proč cesta? Vždyť je to e-shop.


No oni posilaj/prodavaj jen do Holandska a Belgie, nikam jinam, co jsem vycetl.
Osobni odber i vyresi pripadnej problem s reklamaci kvuli dopravci - kdyz jim to spadne na zem atd. a ja na to prijdu az po rozbaleni.
Uživatelský avatar
havtom
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2015, 18:40

od havtom » 07 led 2015, 17:12

S tou zarukou, taky si nemyslim, ze by na ni tak zalezelo, tyhle veci obvykle par let vydrzi a pak uz zaruka stejne neplati. Zaroven si nemyslim, ze duvod k vyssi cene u nas je zaruka u prodejce. Sice to prodejce musi resit a ma s tim nejaky naklad, ale pokud prodava kvalitni vyrobek, nebude ho to stat nic, jelikoz reklamace nebudou. Po zaruce to stejne plati zakaznik a prodejce ma kseft z opravy.
Uživatelský avatar
havtom
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2015, 18:40

od Návštěvník » 08 led 2015, 09:20

havtom píše:
Návštěvník píše:Proč cesta? Vždyť je to e-shop.


No oni posilaj/prodavaj jen do Holandska a Belgie, nikam jinam, co jsem vycetl.
Osobni odber i vyresi pripadnej problem s reklamaci kvuli dopravci - kdyz jim to spadne na zem atd. a ja na to prijdu az po rozbaleni.

Nene, ověřoval jsem to a pošlou zboží kamkoliv, Holandsko a Belgie má dopravu zdarma.
Návštěvník
 

od havtom » 12 led 2015, 18:25

Radsi jsem jim napsal a do CR neposilaji. Kdyz si zadam objednavku, nabizi to jen NL, B a D.
Zbejva jen vylet, rozhoupu-li se :)

Jeste zvazuji Thermwet, uvidime, jakou udelaji cenu oproti ceniku.
Uživatelský avatar
havtom
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2015, 18:40

od jan.can » 18 led 2015, 21:46

Dobrý den,
také s manželkou uvažujeme o rekuperaci Renovent Brink (také ji máme navrženou v projektu). Taky jsme zjistili, že v zahraničí se dá sehnat levněji a vážně o tom uvažujeme. Pokud byste měl zájem, můžeme se domluvit a složit se na cestu.
Předem děkujeme za odpověď
Uživatelský avatar
jan.can
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 led 2015, 21:31

od Ferin » 19 led 2015, 12:12

Tak ono ale taky není "zahraničí" jako "zahraničí". Záleží, jak se zastoupení dané značky profiluje na každém jednotlivém trhu. Například Zehnder prodává (resp. prodával) v Belgii a Nizozemsku v podstatě identické rekuperační jednotky (dokonce s o něco šitrší výbavou) pod značkou Storkair za poloviční ceny. Nákupem v těchto zemích bylo možno dosáhnout tisícieurových úspor. A to je přitom belgický trh obecně považován za jeden z úplně nejdražších v Evropě.
Brink nejspíš vyjde v Nizozemsku lépe proto, že se tam vyrábí (a i hojně prodává).
Uživatelský avatar
Ferin
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 290
Registrován: 25 srp 2013, 21:37

od Návštěvník » 01 bře 2015, 11:32

Zdravím...kamarád dělá v NL už pár let a jezdí celkem často zpátky. Třeba by šlo domluvit dopravu s ním.. ;) prima den M.
Návštěvník
 

od Peet » 06 čer 2018, 15:56

Dobrý den,
mohu se zeptat jak dopadl váš nákup větrací jednotky v zahraničí?
Děkuji.
Peet
 

od jan.can » 07 čer 2018, 15:56

Dobrý den,
náš nákup RJ v zahraničí vypadal asi takto:

S manželkou jsme před 3 roky koupili v Polsku jednotku Renovent Brink 300 Excellent. Nákup byl přes portál Allegro (něco jako polské Aukro). Já polsky skoro vůbec neumím, takže nákup domluvil můj kolega z práce, který jim napsal pár emailů a domluvil se s prodejcem na datumu a místě předání. Cena byla v přepočtu cca 30 tis Kč.

Když jsem přijel na místo cca 30km za hranicemi (podle GPS navigace), tak mi předali jednotku ze skladu i s reklamačním listem (měli sklad plný rekuperací) a já jim zaplatil polskými zlotými, pro jistotu jsem se podíval do krabice, jestli tam je jednotka a zeptal jsem se ho anglicko-česky na záruku. Říkal, že je záruka 2 roky a že se můžu ozvat, kdyby byl nějaký problém... Když jsem přijel domů, tak bylo vše v krabici v pořádku. Nic nechybělo. Od té doby jsem se nemusel s prodejcem spojit.

Zapojení RJ nám dělala firma z Česka, která bohužel nebyla příliš ochotná a kvalitní, ale zapojili to. Asi očekávali, že koupíme od nich stejnou jednotku za 65 tis Kč...

Doposud jsem nemusel jednotku reklamovat, takže hodnotím nákup kladně. Jednotka nám běží skoro nepřetržitě. Ani v největších mrazech s ní nebyl problém. Jediný problém, který s ní byl, je tento: viewtopic.php?f=18&t=2075&p=13272#p13235. Ale problém naštěstí sám po nějaké době pominul (asi se jednalo o námrazu, která postupně rozmrzla).
Uživatelský avatar
jan.can
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 led 2015, 21:31

od Zbyna » 17 črc 2018, 23:50

Ahoj, chystam se behem par dni objednavat RJ Renovent excellent 300 z NL, kde je velmi znacna uspora, cxa 1/2 cena jako u nas.

Pisu, jestli taky nemate nekdo tento nepad?
Jiz domlouvam.dopravu do ČR.
Zbyna
 

od Karel » 18 črc 2018, 15:01

Cau, taky mám namyšlenou jednotku z holandského eshopu. Dopravu do ČR nabízí za 120E,ale bude to sběrná doprava, tj. několikrát překládka, tak hledám nějakého "dodávkáře" který by to dovezl napřímo. Plánuji na podzim, ale klidně to uspíším.
Uživatelský avatar
Karel
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2018, 14:51

od Gino » 18 črc 2018, 22:40

S cestou a bez záruky vyjde taková jednotka kolem 40.000 Kč. I u nás seženete jednotku o výkonu 300 m3/h za podobnou cenu. V pasivních jednotkách žádné zásadní rozdíly nejsou, nenechte se mást reklamou.
Gino
 

od darauk » 19 črc 2018, 14:39

zdravim, resime rekuperaci a dostala jsem se az sem....50% dolu z jednotky uz je zajimave....mohu se zeptat, kdo vam to bude montovat? narazila jsem vzdy na firmy, ktere chteji montovat svoje jednotky...musim to mit namontovane od firmy, nebot je to na pasivni dum a dotaci NZU. Pokud vyresim montaz a dohodu s remeslnikem tak bych do toho asi take sla... po dukladnem pruzkumu jsem se odklonila od Atrey k teto jednotce....
darauk
 

od LenkaV » 20 črc 2018, 00:28

Nechápu, jak někdo může stavět dům a mít na to dotaci. To je naprostá zvrácenost. Buď mám peníze a stavím za své, nebo nemám peníze a pak bydlím na dotované ubytovně. Stát nemá na důchody, ale podporuje nadstandardní bydlení??? Jako kdybych si chtěla koupit Teslu a stát mi na ní přispěl. Když si invalida chce opatřit upravené auto k dojíždění za doktorem, vyhlašuje se v televizi veřejná sbírka.Takových příkladů by se dalo najít nespočet. Dotace jsou strašlivý nesmysl a jednou na to doplatíme všichni.
LenkaV
 

od FilipH » 20 črc 2018, 10:49

A ta dotovana ubytovna je dotovana cim? Vetsi nesmysl jsem uz dlouho necetl, ale zase je patek, tak proc se nezasmat.
Uživatelský avatar
FilipH
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2018, 09:51

od LenkaV » 20 črc 2018, 23:12

Ta ubytovna je sice dotovaná státem (možná obcí), ale bydlí v ní sociálně slabí, řekněme teoreticky potřební. Když má někdo na postavení rodinného domu, nechápu, proč by mu měl stát poskytovat dotace. Postavit si rodinný dům je určitá míra luxusu a dotovat někomu luxus považuji za nesmysl a plýtvání.
LenkaV
 

Další

Zpět na Ekonomika