Rekuperace pouze v podkoví - návrh

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od e500ml » 29 pro 2012, 12:17

Dobrý den, stavíme dům (dřevostavbu) kde jsme původně chtěly rekuperaci do celého domu. s finančních důvodů si ji bohužel nemůžeme dovolit tak jsem si říkal, že bych si ji mohl nechat nacenit aspoň v podkroví kde je ložnice koupelna a dva pokoje.
Chtěl bych se tedy zeptat, jestli by se tady nenašel někdo, kdo by mi skusil nacenit realizaci pouze toho podkroví? projektovou dokumentaci patra bych zaslal. Popř. mi ještě doporučil nějakou firmu na Jižní moravě která by to zrealizovala za rozumné peníze (klidně i někdo šikovný kdo by to dokázal zrealizovat mimo pracovní dobu a bez dokladu ;) ) šlo by mi pouze o rozvody, samotná rekuperace by se dokoupila až by byly peníze.
Najde se tu někdo takový?

Za odpověď předem děkuji
Uživatelský avatar
e500ml
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2012, 12:05

od ladín » 29 pro 2012, 13:51

Rozvody si udělejte určitě všude! Když někdo staví dům za miliony, měl by najít i 50 tisíc na vzduchotechniku. Bez vzduchotechniky je dnes dům druhá kategorie. Je už jen otázka 2-3 let,kdy budou mít vzduchotechniku všechny nové domy povinně. Nedělat vzduchotechniku je neprozřetelný krok zpátky. Všechny pozdější dodělávky se výrazně prodraží. Jestli jste z Moravy zkuste 773 200 057. Nechci dělat víc reklamu, ale byl jsem s nima moc spokojený a na ceně se šlo domluvit. Ještě bych rád řekl, že neni správný dívat se na rekuperaci jako jednotlivost. V domě budete řešit topení a teplou vodu. Když se pořeší všechno na ráz, dost ušetříte až vás to možná překvapí. Jenom to nechce myslet jako se to dělalo dřív. Pořešit topení kotlem, teplou vodu bojlerem. Vymýšlí se jaký kotel, jestli plyn a topení vyleze na statisíce. Potom úplně samostaně přilepování teplý vody, kde se dodatečně hledá cesta pro solár. Všechno se to plátuje a hlavně, že se do kuchyně koupí linka za 200 tisíc. Mě hodně pomohla diskuze s panem Šperlem a rozpravy kolem technologií domu.
ladín
 

od mirek » 29 pro 2012, 21:22

Take jsem nazoru, ze pokud budete VZT delat, tak urcite vsude. Tech par metru trubek navic do prizemi je uz minimalni investice. Udelat VZT pouze v podkrovi bych bral jako velkou nouzovku uz v hotovem dome (kdyz uz nejdou opravdu lehce "protahnout" potrubi do prizemi).
Uživatelský avatar
mirek
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 257
Registrován: 25 úno 2011, 21:26

od e500ml » 01 led 2013, 18:08

mno chtěl jsem to pouze do podkroví důvodu finanční tísně kterou zná asi většina z nás když stavěl dům. Jedna firma mi nacenila pouze rozvody na 80 000,-kč což bokem bohužel nemám, ale na druhou stranu by mi to bylo strašně líto to tam nemít když už stavím dům.
Nemáte někdo zkušenosti třeba s tím, že by se zatím udělaly pouze nějaké prostupy které by se zaslepili a až bych se trochu rozdýchal tak by se rekuperace dodělala?
Uživatelský avatar
e500ml
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2012, 12:05

od e500ml » 01 led 2013, 18:09

ladín: diky za kontakt, už jsem napsal mail tak uvidíme
Uživatelský avatar
e500ml
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2012, 12:05

od Pavel_K » 02 led 2013, 09:36

Dejte vedet pls, jak jste byl spokojeny. Jsem z Kyjova a budu delat vetracku v lete. Taky shanim dobryho dodavatele. Budu mit nilan.
Pavel_K
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody