Cena za rekuperaci

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Froda » 29 bře 2011, 06:37

Chtěla bych se jen z čisté ženské zvědavosti zeptat, kolik jste zaplatili za rozvody vzduchu. Abychom to trochu mohli srovnat, napište, jak máte velký dům/ bungalov. Například my 160m2/přízemí a podkroví. Výfuky do místností shora, jen větrání s chlazením. Cena rozvodů 65000 Kč /dělali jsme to na dvě fáze/, cena komplet i s rekuperační jednotkou s chlazením 158000 Kč s DPH.
Froda
 

od Pedro » 14 dub 2011, 07:28

Můžete mi prozradit, co vás stála rekuperace. Potřeboval bych cenu kompletní včetně všech skrytých nákladů. Abych si to nějak mohl přeskládat, uveďte velikost domu a počet podlaží, typ zařízení a jeho funkce. Určitě to pomůže i ostatním. Nepište chvály nebo kritiky, to by se zvrtlo na dohady.
Pedro
 

od RadekM » 14 dub 2011, 22:48

Bungalov 14x9, lokalita Petřvald; rozvody v pozinku v izolační vrstvě stropu; jednotka Comfort300; el. zimní předehřev. Celkem bez dotyku 112 tis. Kč, několik obědů a asi basa piva.
RadekM
 

od aghalee » 01 kvě 2011, 17:04

Přízemí a patro,plany na rozvody 10000kč.material 30000kč a ješte dost zbylo,zapomělo se na uložení v patře v izolaci takže zbyly izolační návleky na spiro,montáž svépomoc 3000kč práce kamarád,aktivni rekuperace Elair bez chlazení 56000kč,držak na zed na míru soukromá osoba 500kč. Sumasumárum 100000kč.
Uživatelský avatar
aghalee
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 16
Registrován: 01 kvě 2011, 16:54

od mirek » 01 kvě 2011, 18:05

....Nilan ECO, cele svepomoci, komlet me rekuperace vysla na 50 tisic.
Uživatelský avatar
mirek
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 257
Registrován: 25 úno 2011, 21:26

od Pedro » 01 kvě 2011, 19:54

To je hodně pěkný! Jsi z oboru nebo jsi to risknul a pustil se do rozvodů prvně?
Pedro
 

od mirek » 01 kvě 2011, 20:40

Troufl jsem si na to sam a to i bez projektu. Ovsem minimalne rok jsem navstevoval diskuze, kde jsem sbiral vsechny mozne informace.
Komlikovany jsem to mel v tom, ze dum byl uz komlet hotovy a obydleny, tudiz mam jednotku na pude a rozvody zaizolovane 14cm polystyrenem, cimz se cena zvysila - (uvedena cena je komlet vc zatepleni rozvodu). Jine reseni nebylo. :-)
Uživatelský avatar
mirek
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 257
Registrován: 25 úno 2011, 21:26

od Pedro » 27 led 2012, 00:09

Dneska jsme s klukama v práci vedli takovou diskuzi o utrácení. Diskuzi odstartovalo auto s ledničkou pro majitele domu, kde jsme dodělávali regulaci vzduchařiny. Podržte se, ale ta lednička stála 120 tisíc Kč. Vypadala úplně normálně, žádná ta velká americká s nápojovým automatem ve dveřích. Nic takovýho úplně bězná lednice. Nahoře asi 5 fochů, v mrazáku 3. Tuctovka ca 60x 60x180. Byla od Miele, pamatuju si jenom nějaký písmena KWT (už nevim). Začali jsme to probírat a stočili na vzduchotechniku. Konečně k mý otázce.
1) Kolik by mohla stát vzduchotechnika celkem, abyste si ji byli ochotni zabudovat když dejme tomu průměrný rozvody stojí 60 tisíc Kč. Myslim jenom větrání = základ.
2) Kolik by mohla stát vzduchotechnika s chlazenim a ohřevem vody, prostě takový ty kompaktní mašiny = nadstandard.
Pro zajímavost chlapi (od fochu) se shodli, že základ i s rozvodama do 100 tisíc. Nadstandard i s vodou max. 200 tisíc (v podstatě k tomu základu přihodili cenu jako za solár).
Pedro
 

od MIRAS » 27 led 2012, 10:05

Pedro píše:1) Kolik by mohla stát vzduchotechnika celkem, abyste si ji byli ochotni zabudovat když dejme tomu průměrný rozvody stojí 60 tisíc Kč. Myslim jenom větrání = základ.

Já si myslim, že ty trubky a izolace už moc nikdo nesrazí. Podívej se, kolik stojí okapy a svody a jiná klempířina. Cena plechu leze pořád nahoru. Práce asi taky nezlevní, proto těch 50-60 je asi tak stálá cena. Bedny s větrákama ale určitě zlevní, je to jenom otázka času až budou v každým baráku. Na kolik je otázka. Když to srovnám s podobným zařízením - odhaduju tak kolem 20 tisíc. Zase porostou ceny energií, nafty, takže si myslím, že to bude kolem 100 tisíc se držet.
Pedro píše:2) Kolik by mohla stát vzduchotechnika s chlazenim a ohřevem vody, prostě takový ty kompaktní mašiny = nadstandard.

Souhlas s chlapama od vás. Solárníci prodávají sestavu pro 200l teplý vody kolektory, čerpadla, regulaci, konstrukci a práci kolem 80 tisíc a je to bez chlazení.
MIRAS
 

od bikerek » 27 úno 2012, 23:45

Komlikovany jsem to mel v tom, ze dum byl uz komlet hotovy a obydleny, tudiz mam jednotku na pude a rozvody zaizolovane 14cm polystyrenem,

Dobrý den je to sice starčí příspěvěk ale při pročítání fora jsem na něj narazil a rád bych se zeptal jak mate jednotku na půdě a rozvody řešeny co se týče umístění, izolace a prostupů parozábranou? Jsem ve stejné situaci dům hotov a obydlen, od jednotky na půdě mě odrazovali, že má být ve vytápěné místnosti. Máte bungalov, nebo jak jste prosím řešil spodní patro. Já mám patrový domek proto ta otátzka. Pokud jste to již někde řešil dejte prosím jen odkaz pročtu si to, ale nemůžu nic najít Vaších příspěvku je tady hodně :-) Děkuji
Uživatelský avatar
bikerek
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2012, 23:20

od bikerek » 27 úno 2012, 23:48

mirek píše:Troufl jsem si na to sam a to i bez projektu. Ovsem minimalne rok jsem navstevoval diskuze, kde jsem sbiral vsechny mozne informace.
Komlikovany jsem to mel v tom, ze dum byl uz komlet hotovy a obydleny, tudiz mam jednotku na pude a rozvody zaizolovane 14cm polystyrenem, cimz se cena zvysila - (uvedena cena je komlet vc zatepleni rozvodu). Jine reseni nebylo. :-)

Dobrý den je to sice starčí příspěvěk ale při pročítání fora jsem na něj narazil a rád bych se zeptal jak mate jednotku na půdě a rozvody řešeny co se týče umístění, izolace a prostupů parozábranou? Jsem ve stejné situaci dům hotov a obydlen, od jednotky na půdě mě odrazovali, že má být ve vytápěné místnosti. Máte bungalov, nebo jak jste prosím řešil spodní patro. Já mám patrový domek proto ta otátzka. Pokud jste to již někde řešil dejte prosím jen odkaz pročtu si to, ale nemůžu nic najít Vaších příspěvku je tady hodně Děkuji
Uživatelský avatar
bikerek
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2012, 23:20

od mirek » 28 úno 2012, 20:13

Prostupy mam pres parozabranu, ale z pevneho potrubi (nikoli z hadice) coz by melo byt OK. Mam patrovy domek. Pres strop prizemi/patro jsem mel nachystany prostup pro komin, ktery jsem nakonec nepostavil, takze jsem ho vyuzil pro potrubi VZT. Nejake potrubi mam zasekane z venku ve zdi pod zateplenim 20cm EPS. Na pude mam jednotku a rozvody zateplenou 14cm EPS (ve forme kastliku).
Nejake komlikace se vyskytly ve forme kondenzace v jednotce a ve vyfukovem potrubi, coz jsem prave prisuzoval umistenim jednotky v nevytapenem prostoru, ale v diskuzich jsem pak zjistil, ze toto se deje i tem, co maji jednotku v "teple".
Dale je pak zapotrebi dbat na to, aby odvod kondenzatu v zime nezmrzl.
Uživatelský avatar
mirek
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 257
Registrován: 25 úno 2011, 21:26


Zpět na Ekonomika

cron