Jak jste spokojeni s teplovzdušným vytápěním?

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Mája » 05 bře 2011, 11:20

Jsem jen obyčejná blondýna od plotny, tak je možný, že s topením neumím zacházet. Jsem z toho už na prášky. V jednom pokoji to topí hodně jinde málo. Volala jsem servis už několikrát, přijdou rozeberou plechový trychtýř v přízemí, povrtají se v tom a stejně nic. Chodí a měří, vzduch to fouká, ale teplo jen někde. V domě máme krb a to je taky problém hlavně při zatápění. Zatopím a jdu si umýt ruce do koupelny, tím se ale spustí větračka naplno. Vrátím se a barák plný kouře, jak si to větrání nabralo vzduch. K tomu všemu mi zrezivěly mřížky. Jsem sama ženská a už na to nemám nervy.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od jarda » 05 bře 2011, 21:03

vypadá opravdu na špatně zaregulovaný systém, reklamovat
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od mirec » 06 bře 2011, 11:29

Podľa všetkého máte krb bez externého prívodu vzduchu na horenie. Tá vetračka robí podtlak a krb dymí. Nešpecifikovali ste ten vykurovací systém. Je od krbu? Ako vetráte? Musíte si uvedomiť, že dom je ako jeden organizmus, všetky technológie majú na seba vplyv.
Uživatelský avatar
mirec
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 33
Registrován: 03 bře 2011, 19:12

od Mája » 06 bře 2011, 14:27

mirec píše:Podľa všetkého máte krb bez externého prívodu vzduchu na horenie. Tá vetračka robí podtlak a krb dymí. Nešpecifikovali ste ten vykurovací systém. Je od krbu? Ako vetráte? Musíte si uvedomiť, že dom je ako jeden organizmus, všetky technológie majú na seba vplyv.

Krb nemá žádný přívod vzduchu. Po zatopení mám špinavé ruce od dřeva, vybírání popela a někdy čištění skla. Jdu si umýt ruce a se světlem máme spínaný maximální odtah z koupelny a nasává se tam kouř. Kouř vstupuje do místnosti při zavřeném krbu takovými malými otvory u popelníku. Během chvíle je celý dům plný kouře. Dopředu hlásím, že podpaluji, aby nikdo nechodil na záchod! Celý systém máme od Atrea. Nevím jak pro chlapy, ale pro ženskou je tohle za trest. V technické místnosti mám milion páček a čerpadel a červených nádrží, když se to má spustit, nikdy to netopí a musím si na to volat servis.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od jarda » 06 bře 2011, 16:34

než-li Vám systém zaregulují, tak nastavte řízení vzduchtechnické jednotky zejména při zatápění na přetlakový systém
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Mája » 06 bře 2011, 22:53

jarda píše:než-li Vám systém zaregulují, tak nastavte řízení vzduchtechnické jednotky zejména při zatápění na přetlakový systém

Regulace nepomáhá. Štelovali to už několikrát a nefunguje to. Naposled říkal montér říkal, že máme špatně zabetonovaný vedení v podlaze. Je tam údajně málo izolace nad kanálem a teplo se ztrácí. Nevím co na to říct, protože to celé dělala firma.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od jarda » 07 bře 2011, 07:04

odhud prosím jste, že bych se případně podíval?
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Mája » 07 bře 2011, 20:50

Jsme od Chebu. Dnes tu byl opět montér z Plzně, seřídit topení a zjistili jsme asi hlavní problém, proč to netopí. Do místnosti máme dvě podlahové mřížky, když necháme otevřené dveře z pokoje, jde podle měřáku z každého 70 něčeho /asi kubíků/, tak nějak to říkal. Když se dveře zavřou, přestane za chvíli do místnosti jít 2x 70, ale jde tam jen asi 2x30. Technik tvrdí, že se místnost nafoukne a pod dveřma nestíhá utíkat vzduch a víc se tam nenatlačí. Proto to přestane topit.To je pekelný systém. Byla jsem zvyklá na radiátory a nikdy jsem takové potíže neměla.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od Peggin » 07 bře 2011, 21:21

Zajímavý problém. Já jsem o tom samém diskutoval o víkendu s Jardou a Šperlem. Podle mě celá cirkulace nemůže fungovat v domech, kde se zavírají dveře. Musí být pod nima velká mezera. štěrbina se nechová stejně jako kruhový otvor. Větší mezera musí nutně způsobovat přeslechy. Z mého hlediska je to neuniverzální systém vytápění, který ve svých stavbách nehodlám testovat. Mám malou firmu a zákazníky si nevybírám. Vidím tam hned několik úskalí, který jsme probrali už v tématu rozvádění tepla od krbu. Dělal jsem si i kalkulaci a rozpočtář mi to okamžitě vyhodil jako ekonomický nesmysl. Májo vy jste to chtěli sami od sebe?
Peggin
 

od jarda » 07 bře 2011, 21:51

pokud to jsou dveře na chodbu, tak není nic jednoduššího, než-li ty dveře podříznout, nebo udělat i otvor s mřížkou skrz zeď. Vše je o správném návrhu a správném provedení. Pokud realizuje nezkušený, tak se hold mohou přihodit takovéto nepředloženosti.
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Mája » 07 bře 2011, 22:01

jarda píše:pokud to jsou dveře na chodbu, tak není nic jednoduššího, než-li ty dveře podříznout, nebo udělat i otvor s mřížkou skrz zeď. Vše je o správném návrhu a správném provedení. Pokud realizuje nezkušený, tak se hold mohou přihodit takovéto nepředloženosti.

Skrz zeď to nejde. Pokoj sousedí s vedlejší, kde je vestavěná skříň. Podříznout nejdou. Jsou to Sapeli spojené uprostřed sklem. Jsou to takové dva pruhy dřeva a mezi sklo až na zem. Zvedli jsme je podložkami na pantech, víc to nepůjde.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od jarda » 07 bře 2011, 22:20

a nade dveřmi prostor pro mřížku není?
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Mája » 08 bře 2011, 00:56

Nad dveřmi je minimum místa a hlavně tudy vede elektrika, asi budeme muset projít skrz skříň. Jen si nejsem jista, zda je nejlepší provětrávat místnost do místnosti.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od jarda » 08 bře 2011, 06:06

jednak čemu to vadí? a pak vždyť dnes větráte pode dveřmi, tak proč ne dírou ve zdi?mezi jakými místnostmi jsou ty dveře?
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Mája » 08 bře 2011, 11:35

jarda píše:jednak čemu to vadí? a pak vždyť dnes větráte pode dveřmi, tak proč ne dírou ve zdi?mezi jakými místnostmi jsou ty dveře?

Asi máte pravdu. Nehrozí ale, že bude všecho vedle slyšet?
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od jarda » 08 bře 2011, 11:43

samozřejmě že o něco více než-li jenom dveřmi. Proto jsem se ptal co je ta vedlejší místnost do které se vzduch odvádí
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Mája » 08 bře 2011, 12:00

jarda píše:samozřejmě že o něco více než-li jenom dveřmi. Proto jsem se ptal co je ta vedlejší místnost do které se vzduch odvádí

Dětský pokoj /tam to také netopí/ a ložnice /tam to zase topí zbytečně moc/.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od jarda » 08 bře 2011, 12:48

nechápu jak za jedněmi dveřmi dva pokoje
možná by nebylo od věci lépe popsat cestu proudění vzduchu z obýváku, a z ložnice nebo náčrtek
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

od Mája » 08 bře 2011, 13:34

jarda píše:nechápu jak za jedněmi dveřmi dva pokoje
možná by nebylo od věci lépe popsat cestu proudění vzduchu z obýváku, a z ložnice nebo náčrtek

Místnost je obdélník. Jedna dlouhá a jedna krátká strana tvoří obvodovou zeď, druhá dlouhá strana sousedí s dětským pokojem a na druhé kratší straně je do 3/4 hranice s ložnicí a v 1/4 dveře na chodbu.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od Martin Šperl » 08 bře 2011, 13:58

Mája píše: Jedna dlouhá a jedna krátká strana tvoří obvodovou zeď...

Mohu se zeptat, jaké máte celkové tepelné ztráty domu? Problém teplovzdušného vytápění bývá v tom, že se jednoduše nehodí pro každý dům. Je to jednoduchý princip. Určité množství vzduchu přenáší určité množství tepla a v poměru i čerstvý vzduch. Projektant musí tedy sledovat a dimenzovat složku větrací a topnou. Pakliže vzduch spočte jen na poměrové větrání nemusí mu to vyjít topenářsky. Obvykle se to dělá tak, že se dimenzuje topný výkon a případné převětrávání se neřeší.
..
Vybral jsem záměrně popis pokoje, kde máte problém s topením. Dvě obvodové stěny jsou mnohem více ochlazovány než vnitřní a jde o zvolenou izolaci, zda skutečně korespondují tepelné ztráty místnosti se zdrojem tepla vzduchem. Jestliže tam máte dve nebo tři podlahové vyústky, lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že se vzduch do místnosti nenatlačí a více Vám ho fouká někde do jiných místností. Je to otázka regulace, ale někde to zkrátka nevyjde. To měl ale posuzovat projektant.
Martin Šperl
 

Další

Zpět na Vzduchotechnické rozvody