Najmenšia rekuperačná jednotka

Místo pro diskuzi mimo téma vzduchotechniky

od bororo2k9 » 15 bře 2011, 23:03

dobry den,
prosim vas, ktora z rekuperacnych jednotiek je co sa tyka rozmerov najmensia?
mam stary domcek, prevadzam svojpomocnu rekonstrukciu a chcel som nejako vyriesit vetranie, kedze sa obavam zvysenej vlhkosti. povodne som to chcel riesit nejakym ventilatorom cez stenu v kuchyni pod schody (je to taka centralna cast), ale vela ludi vravi, ze ked uz chcem robit dieru do steny, tak nech je z toho aj uzitok a tak ma napadlo, ze by som mohol pouzit nejaku malicku rekuperaciu, ktoru by som chcel dat do miestnosti, kde je kotol (rozmer miestnosti 2x2 metre). taktiez som chcel do podkrovia natiahnut teplovzduch z krbu pomocou 160mm sonoflexu a krboveho ventilatora. strop bude vsade znizeny o 30 cm, takze mam cca 24 cm na potrubie. ak by som chcel teplovzdusny rozvod a sucasne rekuperaciu, nevyhnem sa krizovaniu rozvodov, co vsak v 24cm medzere neviem zrealizovat. zatial ma teda trapia nasledujuce otazky:
1. aka je najmensia rekuperacna jednotka (stredna/vyssia trieda, kvalitna regulacia)
2. ako najlepsie regulovat prietok vzduchu? (nohavicove kusy, alebo regulacna klapka pred kazdym vyustkom, alebo anemostatom priamo v miestnosti?)
3. existuje ventilator (ak by som chcel vyriesit len odvetranie WC a privod cerstveho vzduchu), ktory sa da prepinat medzi odsavanim z miestnosti a privodom cerstveho vzduchu?
dakujem.
Přílohy
Domcek.PNG
Uživatelský avatar
bororo2k9
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 bře 2011, 23:57

od Martin Šperl » 16 bře 2011, 17:52

Kdybyste chtěl větrat WC ventilátorem, tak nikdy není možné střídat sání a výfuk vzduchu do takové místnosti. WC je nutné dle platných norem větrat vždy jen odtahem. Jinak se může totiž stát, že při netěsných dveřích nebo zapomenutých nedovřených při odchodu z WC, zamoříte celý dům.
Martin Šperl
 

od bororo2k9 » 17 bře 2011, 08:13

dakujem za odpoved. to s tym ventilatorom je mi jasne.
je mi jasne, ze WC ventilator nie je vhodny, preto hladam bud najmensiu rekuperacnu jednotku, alebo ventilator, ktory by sa dal prepinat medzi nasavanim a odsavanim tak, ze by som ho pouzil na odsavanie WC, tam by bola spatna klapka, ktora by sa uzatvorila, ak by som ventilatorom tlacil cestvy vduch do miestnosti.
Uživatelský avatar
bororo2k9
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 bře 2011, 23:57


Zpět na Mimo téma

cron