Rekuperace

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od kulik » 28 úno 2016, 00:05

Dobrý den,uvažuji o rekuperační jednotce,protože chci vyměnit okna a zateplit barák.Mohl bych rekuper.jednotku umístit na nevytápěné půdě a rozvody provést stropem?Umístil bych ji doprostřed půdy-délka asi 20 metrů.Jak provést rozvody hadicemi-na každou stranu necelých 10 m?Potřebuji přídavné ventilátory nebo stačí ty,co jsou v "bedně"?Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
kulik
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2016, 23:55

od BobTheBuilder » 28 úno 2016, 15:21

Umiestnenie RJ a rozvodov v nezateplenom priestore sa treba podľa možnosti vyhnúť.
Ak už nie je iná možnosť, je nutné venovať veľkú pozornosť dobrej izolácii jak samotnej RJ, tak i rozvodov.
Kvalitná RJ nemá problém s takouto dĺžkou rozvodov .
Uživatelský avatar
BobTheBuilder
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 339
Registrován: 22 říj 2013, 19:45
Bydliště: Štúrovo , SK

od anonym » 29 lis 2016, 01:16

Teoreticky to možné je, ale budete mít poměrně velké tepelné ztráty a případně i problémy s kondenzací, takže nedoporučuji. K druhé části dotazu: Záleží jakou jednotku budete mít a s jakým pracovním bodem bude pracovat. Obecně by ale trasy měly být navrženy tak, aby žádný další ventilátor nebyl potřeba.
anonym
 

od Ferin » 29 lis 2016, 11:44

Toto řešení (s půdou) je ale relativně časté.
Ještě častější je pak umístění v (nevytápěném) suterénu (kotelna, sklep, TM) - samozřejmě s izolovaným potrubím, což není žádný problém.
Asi si nikdo, při takových možnostech, nebude dobrovolně tahat RJ do obýváku.
Dělají to tedy všichni špatně?

PS: "Nevytápěný" a "nezateplený" prostor není zdaleka to samé. ;)
Uživatelský avatar
Ferin
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 290
Registrován: 25 srp 2013, 21:37


Zpět na Vzduchotechnika