Dveře ro garáže

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa
Uživatelský avatar
michal_z
registrovaný
registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2026, 11:53
Kontaktovat uživatele:

Dveře ro garáže

Příspěvek od michal_z »

Dobrý den,

stavíme RD, ve kterém budeme mít rekuperaci. Součástí domu je garáž, s dveřmi do domu - obytné části (zádveří). Rekuperace bude jen v obytné části domu - ne v garáži. Garáž bude mít (netěsné) garážová sekční vrata Hormann.

Otázka je: Jaké dveře dát na rozmezí dom-garáž? Aby jsme zajistili vzduchotěsnost obytné části (blower-door test).

Budeme mít plastová okna, tak mě napadá mě dát plastové dveře, stejné jako vchodové. Ale AI mi poradila, že by postačovali i technické dveře s normou Sa, S200.Například od Porta Doors dveře Technické dveře SILENCE 37 dB, EI 30. Interiérové dveře budeme mít právě od Porta Doors a dal by se sladit dekor.

Máte někdo nějakou zkušenosti?
Uživatelský avatar
Atlantis
přispívající
přispívající
Příspěvky: 109
Registrován: 13 čer 2022, 18:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře ro garáže

Příspěvek od Atlantis »

Do garáže mám normální indoorové dveře sapeli, ale s těsnicí lištou vespod - jakmile se dveře zavřou, tak se spustí taková gumová lišta pod dveřmi. říkají tomu ty "zvukově izolační" a do garáže ještě v provedení Klima II. (netuším co je tam za rozdíl oproti normálním). Pokud se správně osadí, tak si myslím že těsní pěkně.


Jinak teda já si udělal odbočku rekuperace do garáže. Otevírá se mi částečně (jak sání, tak foukání) pokud je absolutní vlhkost vzduchu v garáži vyšší než venku. Zároveň se taky zvýší průtok na rekuperaci, aby do obytné sekce šlo pořád stejně.

Je to naprosto super v zimě, kdy jsem míval v garáži šílenou vlhkost. Jak moc těsná vrata mám netuším, ale s vlhkostí když přijede mokré auto jsem míval strašný problémy. A ta vlhkost se tam dostávala i prostým otevřením dveří do barákové sekce, kde je vlhko.

Pak taky ještě při příjezdu/odjezdu auta (dle senzoru otevření garáže) aby se vyvětral smrad z auta, ale ot už je jen taková třešnička
Mirek42

Re: Dveře ro garáže

Příspěvek od Mirek42 »

Zajímalo by mě, jak měříte tu absolutní vlhkost a jak ji převedete na signál pro otevření klapky do garáže. Děkuji. M.
Gertix

Re: Dveře ro garáže

Příspěvek od Gertix »

Při projektu mi říkali, že není dobře, aby se z garáže sálo do rekuperační jednotky. Skoro žádná rekuperace není 100% , kromě snad nějakých speciálních pro laboratoře a vojsko od Nilanu, ale běžné jednotky těsné nejsou a míchají vzduch, mají vnitřní netěsnost. Řešil jste to nějak?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 6 hostů