Stránka 11

extral levná minirekuperace Dospel

PříspěvekNapsal: 20 led 2012, 22:03
od jzap
Dobrý den,
nikde jsem nezahlédl diskusi Dospel Luna 200.
Ta cena je naprosto šílená,
namátkou
http://www.technika.grzewcza.com.pl/29, ... yjna_.html
nevím, co v tom chybí, určitě dálkáč

bez dopravného po přepočtu kurzu 7600 včetně.
poptal jsem to u dvou českých distribucí Dospelu, jednou to bylo 13000 a podruhý 18000 bez DPH.

Ok, předpokládám to bude ukrutný lowend, ale pro mne by to mohlo být dočasné řešení a potom to vykopnu a nechám tím separátně větrat dílnu nebo tak něco.

očividně to nevzvládne velké tlakové ztráty a velké větrací objemy. ale za tu cenu z toho udělám klidně RAID -redundant array of independent Dospels, rozdělím barák dočasně na dvě funkční skupiny a budu je větrat dvěma jednotkama.

Re: extral levná minirekuperace Dospel

PříspěvekNapsal: 21 led 2012, 13:41
od rasto
ahoj, a co tak miesto dvoch jednotiek spravit potrubia v 2 blokoch a klapkou prepinat, kde vetrat a kde nie?

Re: extral levná minirekuperace Dospel

PříspěvekNapsal: 21 led 2012, 13:58
od jzap
to se tu laiky řešilo a nějak nedořešilo. taková klapka/y předpokládám stojí peníze a bez automatického přepínání podle obsazení místností je to naprosto nerealistické, pokud je jen trochu pohyb mezi místnosti.

jinak slabinou jedné téhle jednotky je výkon garantovaně nedostačující na typický filtr s aktivním uhlím, který tématem mého jiného příspěvku.

Re: extral levná minirekuperace Dospel

PříspěvekNapsal: 22 led 2012, 20:06
od Ilja
jzap píše:Ok, předpokládám to bude ukrutný

Značku znám jenom z větráčků na WC- ukrutný řev a ukrutně malý výkon. Obával bych se ukrutně zbytečně vyhozených peněz.

Re: extral levná minirekuperace Dospel

PříspěvekNapsal: 22 led 2012, 21:32
od jzap
slyšel jsem podobný komentář od vlastníka dvou (rozdílných typů) ventilátorů Dospel - v obou případech neskutečně nízká cena. jednou absolutně žádný problém . jednou nepoužitelný šmejd.

Nicméně za tu cenu mam jinde jen ten rekuperator.

Re: extral levná minirekuperace Dospel

PříspěvekNapsal: 23 led 2012, 16:06
od raserj
Našel jsem i technické specifikace výrobku:

http://dospel-comfort.pl/Product/produc ... ind=02&esk