Stránka 11

Návrh VZT rozvodů

PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 21:29
od Matej
Dobrý den,

rád bych vás požádal o názor na rozvody VZT pro můj dům.
Předpokládaná jednotka je Nilan VPL15

Děkuji
Matěj Horáček

Re: Návrh VZT rozvodů

PříspěvekNapsal: 04 bře 2014, 18:31
od pawlik
Zdravim. Moc toho o vzducharine nevim, ale z toho co jsem zatim pochytil bych doporucil mit z paterni vetve odbocky pomoci kalhotovych kusu. T-kus je vzducharsky dost spatny.
A nepisete prumery potrubi a objemy vzduchu. Z ceho to vlastne bude?

Re: Návrh VZT rozvodů

PříspěvekNapsal: 05 bře 2014, 09:11
od Radek Tr
Mám také odbočky od páteřní větve, zatím jen v projektu většinou 90 stupňů. Bohužel pokud vám větve pokračujují dál a vy musíte jet dál tímto směrem, tak kalhotový kusy se do kastlíků moc nevleze aby to k nečemu vypadalo (a zas se vracet do původního směru) :? . Max tam asi použít odbočku 45 a pak ještě jednou 45.

Re: Návrh VZT rozvodů

PříspěvekNapsal: 05 bře 2014, 12:40
od BobTheBuilder
Mne projektant i zainteresovaný odborník tvrdil že "T" rozbočky sú v poriadku a štandardne sa používajú vo vzducharine.
Tiež sa mi to moc nepozdáva, ale keď to tvrdia odborníci ...

Ešte by som mal postreh k Vašemu projektu :
Výustky prívodu vzduchu by som inštaloval čo najďalej od odsávania, aby sa prevetrával čo najväčší objem vzduchu. Vo vašom prípade bližšie ku obvodovým stenám.

Re: Návrh VZT rozvodů

PříspěvekNapsal: 05 bře 2014, 15:15
od Radek Tr
Připojím také svojí dokumentaci, jen uvedu, že jsem smazal pár věcí jako autora, sebe číslo výkresu a pár věcí aby mě nikdo nemohl obviňovat ze šíření sice mojí dokumentace a porušování autorských práv :-)

Nevím jestli tam je také něco špatně, ale sám nevím jak to vyřešit elegantně a s kalhotovými kusy to tam asi nenacpu

1p (1).jpg
VZT 1p.


2p. (1).jpg
VZT 2p.

Re: Návrh VZT rozvodů

PříspěvekNapsal: 05 bře 2014, 15:18
od Radek Tr
Jen ještě poznamenám, že digestoř je recylkulační (tzn. bez odtahu ven). V plánku je to zakresleno s původním typem což je špatně :) pro rekuperaci a vůbec všechno :)